Novinky

Nejčtenější knížky loňského roku?

31.03.2014 14:42

Erotika, severské detektivky a česká historie.

Žebříček nejpůjčovanějších knih v naší knihovně se od pololetí loňského roku nijak zásadně nezměnil. Stále vede spisovatelka E.L. Jamesová se svými odstíny šedi (půjčeno 19 x), v těsném závěsu sledována severskými detektivkami (zejména autora Jo Nesboa) a z našich autorů je nejčtenější spisovatel Vlastimil Vondruška se svými romány z české historie (období posledních přemyslovců a lucemburků) a Simona Monyová s krátkými ženskými romány ze života.

Podrobněji si můžete žebříček půjčovanosti knih prohlédnout níže. 

Rodinná registrace - výhoda pro Vás

13.03.2014 14:41
Na letošní rok připadá 20. výročí Mezinárodního roku rodiny vyhlášeného Organizací spojených národů v roce 1994. Protože podle zprávy OSN domácnost rodičů s dětmi hospodaří pouze s 61 % příjmů na člena rodiny proti domácnosti bez dětí, nabízíme vám jak ušetřit s tzv. Rodinnou registrací do knihovny za zvýhodněný poplatek. 
Ilustrační fotoRodinou se rozumí minimálně 3 osoby, přičemž alespoň jedna z nich je dítě do 18 let, bydlící na společné adrese. Každému členu rodiny se vystaví jeho vlastní průkazka, každý bude mít své čtenářské konto, roční registraci však zaplatí pouze jeden člen rodiny (plátce) a to částku 150,-Kč na rok. Předpokládáme, že díky rodinné registraci se nám "zviditelní" ti čtenáři, kteří vesměs již do knihovny chodí, ale na průkazku maminky, tatínka, bratra... :-)

Březen - do knihovny vlezem

03.03.2014 14:40

Jako každým rokem pro vás na Březen – měsíc čtenářů připravujeme sérii přednášek a besed a dalších zajímavostí. Vyhlášen bude opět i Čtenář roku minulého. I letos pro vás máme několik překvapení, jak doufáme užitečných nebo alespoň příjemných.

Knihovna v kavárně? Kavárna v knihovně!

Nejen chlebem živ je člověk. Co takové posezení v kavárně a ještě k tomu literární? A nebo obráceně -  posezení v knihovně s kávou. Již druhým rokem všem návštěvníkům nabízíme možnost si návštěvu knihovny zpříjemnit posezením s kávou případně čajem. Od letošního března vám chceme nabídnout i kávovéspeciality z přístroje Dolce Gusto od firmy Nestlé. 

Nechcete čekat u nás v knihovně, až se uvolní místo u internetu? V naší knihovně jsme od února spustili novou službu - máme pro čtenáře a návštěvníky knihovny zdarma WiFi připojení na internet. Do knihovny tak můžete přijít posedět a studovat s vlastním notebookem nebo tabletem. Heslo pro připojení vám na dotaz sdělí knihovnice. 

Rádi vás nejen v březnu uvítáme v příjemném prostředí bousovské knihovny a nabídneme k zábavě i studiu z více než 12 tisíc knih, 37 titulů časopisů, 9 tematických hravých kufříků pro děti, 2 elektronické čtečky knih, zdarma přístup na internet, kávu, čaj a k tomu nějaký ten úsměv a vlídné slovo.

Vyberte si sami

15.02.2014 14:50

Jako každým rokem pro vás na Březen – měsíc čtenářů připravujeme sérii přednášek a besed a dalších zajímavostí. Prstem po mapě jsme již cestovali po Nepálu, Jižní Americe, Austrálii i jinde. Jakou přednášku byste si rádi vyslechli od cestovatele a dolnobousovského rodáka Miroslava Hrdličky? Pan Hrdlička nám nabídl těchto šest témat na výběr: Zásnuby s Azorami, Toulky severským Norskem, Rakouské technické unikáty, Toulky po Skotsku, Albánie a Kosovo, Hedvábná stezka – Sýrie. Hlasovat pro svého favorita můžete zde na webových stránkách knihovny v anketě na této úvodní straně níže.

Rozhlasová pochvala pro knihovnu

12.01.2014 11:46
Před Vánoci jsme měli možnost nechat se literárně "pohladit" od pana Alfréda Strejčka, který k nám zavítal se svým pořadem Na Vánoce dlouhý noce. Mluvené slovo pana Strejčka hudbou doprovodila cellistka Margit Klepáčová. Krásnější naladění na nadcházející vánoční svátky jsme si v pátek 20. prosince 2013 nemohli přát. Všem zúčastněným se pořad velmi líbil a zdá, že i pan Strejček od nás odjížděl spokojen, protože se o návštěvě u nás v bousovské knihovně zmínil ve svém pořadu Dobré ráno, Česko! na českém rozhlasu Dvojka. Pro ty, kdo neměli příležitost si pořad poslechnout 29. prosince ráno, uvádíme odkaz do archivu Českého rozhlasu, kde si jej můžete poslechnout ze záznamu. (Pro netrpělivé posluchače - zmínka o bousovské faře je po 19 minutě).
 
Mikrofon - Foto: Stock Exchange 

Záznamy: 26 - 30 ze 137
<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>