Světlušky opět ZÁŘÍ v knihovně

03.09.2020 08:43

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Přispět a zároven si koupit drobný dárek můžete celé září i v dolnobousovské knihovně.

Kino ProBousov

18.11.2019 13:06

Od roku 2012 pro vás v městské knihovně promítáme filmy. Začínali jsme dokumenty z festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Po čtyři roky jste mohli v zimních měsících vždy v pátek vidět vybraný dokument. V roce 2016 jsme navázali spolupráci s kinem Naruby, které sídlí v Dobrovicích. Kino Naruby nám umožnilo v letech 2016 až 2019 promítnout 40 filmových představení.

V roce 2019 jsme se odhodlali k založení vlastního kina. Kino ProBousov pro vás promítá vždy první pátek v měsíci od 19 hodin v půdních prostorách městské knihovny.

Nový katalog

17.11.2019 11:31

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

rády bychom Vás upozornily, že jsme 4. listopadu spustily nový knihovnický program - Koha. Funguje na úplně jiném principu, než jsme byly zvyklé, prosíme Vás proto o shovívavost. Pokud se Vám v emailu objeví nečekané poplatky, upomínky, případně nějaké další nesrovnalosti, obraťte se na nás.

Dále bychom Vás chtěly upozornit, že Vám nebude fungovat ani prodloužení v online katalogu, bude třeba k Vašemu kontu nastavit nové přihlašovací údaje. Pro jejich získání nám buď napište na mail: knihovna@dolni-bousov.cz nebo se zastavte u nás v knihovně.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na shledanou v knihovně

Vaše knihovnice

Čtenářům e-knihy na cesty

23.10.2019 11:01

Nabídka e-knih z fondu MěK Praha

Rádi bychom vás upozornili na tematickou stránku ctenarum.cz, kterou Městská knihovna v Praze připravila pro své čtenáře jako malou satisfakci za mimořádnou délku letošní prázdninové uzavírky.

Stránka nabízí výběr osvědčených autorek a autorů, kteří se na cestách za prázdninovým dobrodružstvím budou hodit - Urban, Reinerová, Kafka, Joyce,
Saki, Doyle, Seton, J.K. Jerome, Škvorecký, Viewegh, Andersen... Tituly jsou dostupné volně bez nutnosti registrace, zdarma a legálně, proto se možná bude nabídka knih ke stažení hodit i vám.

10. Týden knihoven v Bousově

23.09.2019 10:57

V týdnu od 1. do 5. října se v naší knihovně opět uskuteční akce s mottem „Týden knihoven“. Týden knihoven je největší společnou událostí českých knihoven. Tento knihovnický happening každoročně láká na celou řadu akcí, které se od roku 1996 těší stále větší oblibě veřejnosti i samotných knihovníků.

I my jsme pro vás na říjen přichystali jako každoročně mnoho akcí. Zaměřili jsme se na oblíbené téma cestování a příroda, chystáme něco pro děti i něco pro dospělé, a tak doufáme, že si každý z vás najde alespoň jedno téma, které ho osloví. Jak je zvykem, po celý týden budou mít noví čtenáři možnost se zaregistrovat na následující rok zdarma. Šanci opět dáváme i hříšníkům, kterým budou (pokud knihy přijdou vrátit v tomto týdnu) odpuštěny všechny upomínky! Chceme prostě své knihy zpět.