Novinky

Charitativní bazar knih vynesl nečekaně vysokou částku

03.06.2022 16:59

Nečekaně vysokou částku se nám podařilo vybrat díky charitativnímu bazaru knih, který probíhal od března ve vstupní chodbě fary. 

 

Čtenáři, čtenářky, návštěvníci infocentra i náhodní kolemjdoucí koupí vyřazených knih přispěli 6 000 Kč, výtěžek sbírky jsme ihned po uzavření bazaru převedli na účet ukrajinského velvyslanectví.

Děkujeme všem, kteří se na sbírce podíleli.

Již pět čtenářek splnilo čtenářskou výzvu

21.03.2022 08:53

Do čtenářského zápolení se zapojilo skoro 30 čtenářek! Z toho jich pět dokázalo za velmi krátkou dobu přečíst všech dvacet knih k dvaceti tématům. Většina z nás se do čtenářského klání zapojila již podruhé, ale jsou mezi námi i nováčci, které výzva Databázeknih.cz nadchla tak, že jsou odhodláni splnit během letošního roku i výzvy z předchozích let. 

A co nás na výzvě tak baví? Asi nejvíce objevování knih, které bychom sami od sebe neotevřeli. Při plnění některých témat musíme překonat sami sebe a začíst se i do knihy, která pro nás na první pohled není zrovna atraktivní. 

Charitativní bazar knih

14.03.2022 08:45

Březen - měsíc čtenářů


Přijďte si k nám vybrat z vyřazených knih, doplňte si své domácí knihovničky. Veškeré peníze, které prodejem vyřazených knih získáme, věnujeme na konto SOS Ukrajina Člověka v tísni.

Benefiční projekce na pomoc Ukrajině

09.03.2022 09:27

V úterý 8. března jsme se připojili k celorepublikové benefiční projekci Aerofilmu. Všechny kina promítala ve stejný čas dokument Svědkové Putinovi. Po projekci jsme se přes online stream připojili k besedě, která probíhala v kině Světozor, moderoval ji historik a filosof Petr Hlaváček, hosty byli politický geograf Jaroslav Kurfürst a redaktor Hospodářských novin Ondřej Soukup.

Děkujeme všem divákům, kteří se promítání zúčastnili a přispěli svým vstupným na sbírku SOS Ukrajina společnosti Člověk v tísni. Celou částku - 2 230 Kč - odvedeme distributorovi filmu, který vybrané peníze v plné výši převede na sbírku Člověka v tísni.

 

Ingrid jako první pokořila čtenářskou výzvu!

14.02.2022 13:55

Pouhý měsíc a půl stačil Ingrid Mendlíkové ke splnění výzvy. GRATULUJEME! Co ji motivovalo k tak rychlému přečtení všech dvaceti knih? Touha číst si podle libosti...což teď už Ingrid směle může.

Záznamy: 1 - 5 ze 163
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>