Novinky

Jak si objednat knihy "Za dveře"

20.01.2021 16:39

I nadále je fungování knihovny omezeno, jsme rády, že vám – našim čtenářům – můžeme knihy nabídnout prostřednictvím nově zavedené služby „Za dveře“. Chtěly bychom upozornit čtenáře, kteří jsou zvyklí si knihy vyhledávat na našem online katalogu, na možnost samostatného objednání knih. Nejprve je třeba se přihlásit do katalogu (vzhledem k přechodu na nový knihovní systém KOHA je třeba si emailem zažádat o vystavení nových přihlašovacích údajů – důležité upozornění pro ty, kterým by se přihlášení nedařilo):Po přihlášení si vyhledáte knihu např. podle názvu, jména autora. Hledat se dá samozřejmě i pomocí klíčových slov.

 

V okamžiku, když se Vám podaří knihu vyhledat, stačí již jen rozkliknout záznam a v jeho dolní části v záložce Jednotky si knihu objednat, v případě, že by byla vypůjčená, tak si ji můžete zarezervovat.


Knihy „Za dveře“ si můžete samozřejmě objednávat i telefonicky (322 3120 002), emailem – knihovnice@dolni-bousov.cz, případně přes Facebook knihovny.

Vaše knihovnice
 

Rozšířená otevírací doba knihovny

02.10.2020 08:00

Nově bude knihovna otevřena v pátek již od osmi hodin ráno. Reagovali jsme na prosby čtenářů dojíždějících z okolních obcí, kteří pak měli problémy najít vhodný spoj zpět domů. Dolnobousovská knihovna tak má pro veřejnost otevřeno již 21 hodin týdně. A každý třetí týden v měsíci dokonce 24 hodin, protože jednou za měsíc umožňujeme přijít půjčit si knihy i v sobotu dopoledne. Doufáme, že naše rozšířená otevírací doba vychází vstříc všem, kteří by chtěli chodit do knihovny.

 

Chystáme Týden knihoven

22.09.2020 17:19

Jako každoročně pro Vás i v této nejisté době připravujeme v dolnobousovské knihovně Týden knihoven. V letošním roce proběhne ve dnech 5. října – 11. října. Tuto celostátní akci vyhlašuje pravidelně Svaz knihovníků a informačních pracovníků. V centru zájmu jsou především naši čtenáři, chceme však v knihovnách přivítat i ostatní veřejnost. 

Beseda s Františkem Niedlem musela být ze zdravotních důvodů ZRUŠENA.

Světlušky opět ZÁŘÍ v knihovně

03.09.2020 08:43

Světluška je dlouhodobý projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, který pomáhá těžce zrakově postiženým. Přispět a zároven si koupit drobný dárek můžete celé září i v dolnobousovské knihovně.

Kino ProBousov

18.11.2019 13:06

Od roku 2012 pro vás v městské knihovně promítáme filmy. Začínali jsme dokumenty z festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Po čtyři roky jste mohli v zimních měsících vždy v pátek vidět vybraný dokument. V roce 2016 jsme navázali spolupráci s kinem Naruby, které sídlí v Dobrovicích. Kino Naruby nám umožnilo v letech 2016 až 2019 promítnout 40 filmových představení.

V roce 2019 jsme se odhodlali k založení vlastního kina. Kino ProBousov pro vás promítá vždy první pátek v měsíci od 19 hodin v půdních prostorách městské knihovny.

Záznamy: 1 - 5 ze 146
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>