Kino ProBousov

18.11.2019 13:06

Od roku 2012 pro vás v městské knihovně promítáme filmy. Začínali jsme dokumenty z festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Po čtyři roky jste mohli v zimních měsících vždy v pátek vidět vybraný dokument. V roce 2016 jsme navázali spolupráci s kinem Naruby, které sídlí v Dobrovicích. Kino Naruby nám umožnilo v letech 2016 až 2019 promítnout 40 filmových představení.

V roce 2019 jsme se odhodlali k založení vlastního kina. Kino ProBousov pro vás promítá vždy první pátek v měsíci od 19 hodin v půdních prostorách městské knihovny.

Čtenářům e-knihy na cesty

23.10.2019 11:01

Nabídka e-knih z fondu MěK Praha

Rádi bychom vás upozornili na tematickou stránku ctenarum.cz, kterou Městská knihovna v Praze připravila pro své čtenáře jako malou satisfakci za mimořádnou délku letošní prázdninové uzavírky.

Stránka nabízí výběr osvědčených autorek a autorů, kteří se na cestách za prázdninovým dobrodružstvím budou hodit - Urban, Reinerová, Kafka, Joyce,
Saki, Doyle, Seton, J.K. Jerome, Škvorecký, Viewegh, Andersen... Tituly jsou dostupné volně bez nutnosti registrace, zdarma a legálně, proto se možná bude nabídka knih ke stažení hodit i vám.

10. Týden knihoven v Bousově

23.09.2019 10:57

V týdnu od 1. do 5. října se v naší knihovně opět uskuteční akce s mottem „Týden knihoven“. Týden knihoven je největší společnou událostí českých knihoven. Tento knihovnický happening každoročně láká na celou řadu akcí, které se od roku 1996 těší stále větší oblibě veřejnosti i samotných knihovníků.

I my jsme pro vás na říjen přichystali jako každoročně mnoho akcí. Zaměřili jsme se na oblíbené téma cestování a příroda, chystáme něco pro děti i něco pro dospělé, a tak doufáme, že si každý z vás najde alespoň jedno téma, které ho osloví. Jak je zvykem, po celý týden budou mít noví čtenáři možnost se zaregistrovat na následující rok zdarma. Šanci opět dáváme i hříšníkům, kterým budou (pokud knihy přijdou vrátit v tomto týdnu) odpuštěny všechny upomínky! Chceme prostě své knihy zpět.

NEMÁME? SEŽENEME

25.08.2019 17:38

Neboli Meziknihovní výpůjční služba (MVS)

Tuto službu využijete, pokud hledáte nějaký dokument, který není ve fondu naší knihovny, ale nachází se v jiné knihovně v České republice. Seženeme to, co potřebujete. Službu poskytujeme zdarma, je však možné, že půjčující knihovna si bude účtovat nějaký poplatek (např. poštovné).

Tato služba je ovšem poskytována pouze registrovaným čtenářům s platným čtenářským průkazem. Registrovat se můžete buď přímo u nás v knihovně, nebo online.

Vypůjčení dokumentu

O výpůjčku můžete požádat osobně v knihovně nebo na emailu: knihovna@dolni-bousov.cz. Bližší informace získáte e-mailem nebo telefonicky: 322 312 002.

Meziknihovní reprografické služby (získání tištěné kopie článku)

O zajištění tištěné kopie můžete požádat osobně v knihovně nebo na emailu: knihovna@dolni-bousov.cz. Bližší informace získáte e-mailem nebo telefonicky: 322 312 002. V případě, že si vyřizující knihovna kopie účtuje, platíte účtovanou částku.

Zapomněli jste si brýle?

14.08.2019 14:14

Nevadí, půjčíme vám náhradní!

Zahraniční knihovny se snaží svým návštěvníkům zpříjemnit pobyt i některými drobnými, ale užitečnými službami, aby se v prostředí knihovny cítili téměř jako doma. Naše knihovna přichází s nabídkou nové služby, kterou zcela jistě uvítají uživatelé dioptrických brýlí na čtení.

Zapoměli jste si doma brýle a potřebujete při výběru nahlédnout do knihy? Zeptejte se u výpůjčního pultu a můžete si vybrat hned z několika brýlí, které se liší pouze počtem dioptrií!

Buďte u nás jako doma. :-)

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>