Pojďme opět čelit výzvě společně...

 

Hned s prvními dny v novém roce se objevila hlášení přečtených knih, již pět čtenářek má splněná první témata z výzvy. Vypadá to, že letošní klání se čtenářskou výzvou bude opět velmi zajímavé....

Jak se můžete přidat? Můžete se zaregistovat na Databáziknih.cz, ale není to podmínkou. Stačí přečtené knihy k jednotlivým tématům nahlásit paní knihovnici - emailem knihovnice@dolni-bousov.cz, případně přes Facebook knihovny. Kniha se i s Vaším jménem objeví na naší nástěnce.

PS: Opět chystáme odměnu pro ty, co čtenářskou výzvu dotáhnou až do konce...

 

 Čtenářská výzva 2023

7. 2. 2023
 
Pouhý měsíc stačil Nikole Černé k pokoření čtenářské výzvy. GRATULUJEME! Nástěnka s přečtenými knihami se nám pomalu začíná zaplňovat. Do čtenářského klání se již zapojilo 25 čtenářek, další čtenáře a čtenářky stále vyhlížíme :-)

 

20. 2. 2023

Je to k nevíře, ale už druhá čtenářka přečetla všech 20 knih do výzvy. GRATULUJEME Haně Pechanové!

 

30. 3. 2023

Březen - měsíc čtenářů se chýlí ke svému konci, ale během něho stihly do cíle čtenářské výzvy dorazit další dvě čtenářky. GRATULUJEME Michaele Filipové a Marii Paslavské.

 

1. 6. 2023

Již pět měsíců zápolíme se čtenářskou výzvou, do cíle již dorazilo 11 čtenářek. Od dubna do konce května se do cíle pročetly: Andrea Fiedlerová, Jindra Sůvová, Olga Třísková, Katka Sobotková, Anna Indráková, Jana Böhmová, Nikola Valíčková a Jitka Zdobinská. Všem GRATULUJEME a držíme palce ostatním, aby se jim podařilo výzvu dotáhnout do zdárného konce, času je ještě mnoho...

 

6. 8. 2023

Některé čtenářky propadly výzvě natolik, že již dorazily do cíle podruhé a brzy to bude i potřetí. GRATULUJEME Ingrid Mendlíkové, Marii Paslavské a Lence Tomašové za splnění výzvy.

 

Fotogalerie: Čtenářská výzva 2023

 Čtenářská výzva 2022

31. 1. 2022

První měsíc v novém roce se chýlí ke konci a nám už se podařilo společně přečíst přes 80 knih, k plnění výzvy se připojily další nové čtenářky, což nás moc těší, letošní klání se čtenářskou výzvou bude opět velmi napínavé....

 

14. 2. 2022

Pouhý měsíc a půl stačil Ingrid ke splnění výzvy. GRATULUJEME! Co ji motivovalo k tak rychlému přečtení všech dvaceti knih? Touha číst si podle libosti...což teď už Ingrid směle může.

 

24. 2. 2022

O deset dní později čtenářskou výzvu pokořila naše nová čtenářka Michaela Filipová. Gratulujeme ji ke splnění výzvy! Zasloužená odměna se již chystá. 

 

19. 3. 2022

Březen patří čtenářům. Kolik čtenářek během března splní všechna témata čtenářské výzvy? K dnešnímu dni se to podařilo Kačce Skálové, k cíli se ale mílovými kroky blíží i Nikola a Olga. Gratulujeme Kačce, naší milé brigádnici, která nás vždy s úsměvem zastoupí.

 

21. 3. 2022

O víkendu čtenářskou výzvu nepokořila jen Kačka Skálová.....v sobotu večer dočetla poslední knížku naše paní knihovnice a v neděli večer další čtenářka Nikola Černá. Gratulujeme!

 

6. 4. 2022

Den se se dnem sešel a další čtenářka pokořila čtenářskou výzvu. Gratulujeme Haně Pechanové!

 

10. 5. 2022

Čtenářky neusly na vavřínech, přečtené knihy přibývají skoro každý den. V úterý 10. 5. svou poslední přečtenou knihu nahlásila Kateřina Sobotková. Patří jí krásné 8. místo. GRATULUJEME!

 

31. 5. 2022

Koncem května dorazila do cíle devátá čtenářka - Věra Jakubcová. Gratulujeme! Polovina našeho čtenářského žebříčku už je skoro zaplněná. Kdo bude desátý/á? 

 

22. 6. 2022

Koncem června pokořily společně výzvu dvě Markéty, matka s dcerou. Gratulujeme k společnému splnění výzvy! Jen na našem žebříčku vás musíme rozdělit, mladší Markéta Maděrová uzavírá první desítku a její maminka Markéta Zikmundová naopak otevírá druhou desítku.

 

1. 9. 2022

S koncem prázdnin dočetla svou poslední knihu do čtenářské výzvy Jana Böhmová. Gratulujeme!

 

7. 10. 2022

Během září pár dnů po sobě dočetly svou poslední knihu do výzvy Lenka Tomášová, Anna Indráková a Marie Paslavská. Patří jim 13., 14. a 15. místo. V  prvních dnech měsíce října během Týdne knihoven výzvu splnila další čtenářka - Zdena Skálová. Gratulujeme všem čtyřem čtenářkám a hlásíme, že na našem čtenářském žebříčku zbývají již jen čtyři volná místa. 

 

12. 12. 2022

Blíží se konec roku a s ním i konec našeho zápolení se čtenářskou výzvou. Během října a listopadu se postupně zaplnil celý náš žebříček - 17. místo patří Petře Černohorské, 18. nejmladší účastnici Leonce Jakubcové, 19. místo obsadila knihovnice z Mladé Boleslavi Monika Havlasová a druhou desítku uzavřela Eva Nohová. V prvních prosincových dnech dorazily do cíle chvilku po sobě dvě čtenářky Jana Šenková a Soňa Krouská. Všem čtenářskám ze srdce GRATULUJEME! 

 

31. 12. 2022

V posledních prosincových dnech splnily čtenářskou výzvu další dvě čtenářky - Pája Křapková a Magda Šrůtová. Oběma ze srdce GRATULUJEME!
A zároveň tímto hlášením považujeme čtenářské zápolení za rok 2022 uzavřené.

Trochu statistických údajů na závěr: zápolení se zúčastnilo 30 čtenářek, z toho plný počet knih přečetlo 25 čtenářek, společně jsme do výzvy přečetli 554 knih.

 

Čtenářská výzva 2022

 Čtenářská výzva 2021

31. 1. 2021

Do čtenářské výzvy se od začátku roku zapojilo 13 čtenářek, přečteno máme více jak 50 knih. Jak se můžete přidat? Můžete se zaregistovat na Databáziknih.cz, ale není to podmínkou. Stačí přečtené knihy k jednotlivým tématům nahlásit paní knihovnici - emailem knihovnice@dolni-bousov.cz, případně přes Facebook knihovny. Kniha se i s Vaším jménem objeví na naší nástěnce.

PS: Chystáme knižní odměnu pro ty, co čtenářskou výzvu dotáhnou až do konce

 

12. 5. 2021

Naše čtenářka - Hana Pechanová - jako první přečetla 20 knih k 20 tématům čtenářské výzvy Dátabázeknih. Výzvu pokořila v rekordním čase, za pouhé čtyři měsíce se jí podařilo najít a přečíst všechny knihy. Ke gratulaci přidáváme čtenářkou vybranou knižní odměnu.

Vězte, že Hana neusne na vavřínech. Při gratulaci nám prozradila, že má v plánu letos výzvu pokořit ještě minimálně jednou. Věříme, že se jí to podaří, vždyť už teď má u některých témat přečteno víc jak jednu knihu.

  

PS: Ani ostatní čtenářky nezahálí, do cíle se blíží Ingrid (chybí jí už jen jedna kniha) a i naše paní knihovnice Olga (2 knihy do cíle)

 

21. 5. 2021

Čtenářka Ingrid Mendlíková nezklamala naše očekávání a výzvu splnila o pár dní později. Ke gratulaci přikládáme též knihu dle vlastního výběru a pamětní záložku. Paní knihovnice Olga Třísková dočetla všechny knihy do výzvy hned další týden (28. 5.) a umístila se na třetím místě.

 

19. 7. 2021

V červenci drozily do cíle dva dny po sobě další dvě čtenářky Nikola Valíčková a Kačka Skálová. Gratulujeme! I další čtenářky se blíží do finále, uvidíme, které z nich se podaří knihy dočíst o letní dovolené.

 

27. 8. 2021

Blíží se konec letních prázdnin a s posledními srpnovými dny dorazily do cíle dvě další čtenářky - Kateřina Sobotková a Věra Jakubcová. Gratulujeme jim k pokoření čtenářský výzvy! I na ně čeká zasloužená knižní odměna. Do konce výzvy zbývají ještě čtyři měsíce, podaří se všem dojít až do konce? Věříme, že ano.

 

27. 9. 2021

Měsíc se s měsícem sešel a je tu opět bilancování čtenářské výzvy. Během září pokořila čtenářskou výzvu další čtenářka. Gratulujeme Markétě Maděrové! Samozřejmě i na ni čeká splnění knižního přání. První desítka se nám pomalu uzavírá, kdo splní výzvu jako 10.?

Odpověď na tuto otázku na sebe nenechala dlouho čekat. Poslední zářijový víkend dočetla všech 20 knih nejmladší účastnice našeho knižního zápolení Leonka Jakubcová. Ve svých 14ti letech dorazila do cíle jako 10. Uzavírá první desítku pomyslného žebříčku čtenářek (ano, stále zápolí jen ženy). Uvidíme, kdo naopak otevře druhou desítku našeho čtenářského žebříčku.

 

31. 10. 2021

Koncem října se nám otevřela na pomyslném čtenářském žebříčku druhá desítka úspěšných pokořitelek čtenářské výzvy. Gratulujeme Janě Vlachové ke splnění výzvy!

 

15. 12. 2021

Čtenářská výzva 2021 spěje ke svému konci, tento týden dočetla svou poslední knihu Zdena Skálová...Gratulujeme! A věříme, že zdaleka není poslední. Držíme palce čtenářkám, které jsou odhodlané výzvu do konce roku pokořit.

 

31. 12. 2021

S koncem roku 2021 skončilo i čtenářské zápolení s výzvou. Poslední prosincový den splnila výzvu Lenka Vargová. Gratulujeme!

 

A jak to vše dopadlo? Do výzvy se zapojilo 17 čtenářek, 13 jich výzvu dokončilo. Splnění výzvy bylo po zásluze odměněno knihou dle vlastního výběru a pamětní záložkou. Přečteno a nahlášeno bylo dohromady 350 knih.