Čtenářská výzva 2022

 

Vyzýváme naše čtenáře k zapojení do čtenářské výzvy Databázeknih.cz i v novém roce 2022. 

Pojďme opět čelit výzvě společně...

Hned s prvními dny v novém roce se objevila hlášení přečtených knih, již pět čtenářek má splněná první témata z výzvy. Vypadá to, že letošní klání se čtenářskou výzvou bude opět velmi zajímavé....

Jak se můžete přidat? Můžete se zaregistovat na Databáziknih.cz, ale není to podmínkou. Stačí přečtené knihy k jednotlivým tématům nahlásit paní knihovnici - emailem knihovnice@dolni-bousov.cz, případně přes Facebook knihovny. Kniha se i s Vaším jménem objeví na naší nástěnce.

PS: Opět chystáme odměnu pro ty, co čtenářskou výzvu dotáhnou až do konce...

 

Čtenářská výzva 2021

 

Do čtenářské výzvy se od začátku roku zapojilo 13 čtenářek, přečteno máme více jak 50 knih. Jak se můžete přidat? Můžete se zaregistovat na Databáziknih.cz, ale není to podmínkou. Stačí přečtené knihy k jednotlivým tématům nahlásit paní knihovnici - emailem knihovnice@dolni-bousov.cz, případně přes Facebook knihovny. Kniha se i s Vaším jménem objeví na naší nástěnce.

PS: Chystáme knižní odměnu pro ty, co čtenářskou výzvu dotáhnou až do konce

 

 Čtenářská výzva 2021 pokořena!

12. 5. 2021

Naše čtenářka - Hana Pechanová - jako první přečetla 20 knih k 20 tématům čtenářské výzvy Dátabázeknih. Výzvu pokořila v rekordním čase, za pouhé čtyři měsíce se jí podařilo najít a přečíst všechny knihy. Ke gratulaci přidáváme čtenářkou vybranou knižní odměnu.

Vězte, že Hana neusne na vavřínech. Při gratulaci nám prozradila, že má v plánu letos výzvu pokořit ještě minimálně jednou. Věříme, že se jí to podaří, vždyť už teď má u některých témat přečteno víc jak jednu knihu.

  

PS: Ani ostatní čtenářky nezahálí, do cíle se blíží Ingrid (chybí jí už jen jedna kniha) a i naše paní knihovnice Olga (2 knihy do cíle)

 

21. 5. 2021

Čtenářka Ingrid Mendlíková nezklamala naše očekávání a výzvu splnila o pár dní později. Ke gratulaci přikládáme též knihu dle vlastního výběru a pamětní záložku. Paní knihovnice Olga Třísková dočetla všechny knihy do výzvy hned další týden (28. 5.) a umístila se na třetím místě.

 

19. 7. 2021

V červenci drozily do cíle dva dny po sobě další dvě čtenářky Nikola Valíčková a Kačka Skálová. Gratulujeme! I další čtenářky se blíží do finále, uvidíme, které z nich se podaří knihy dočíst o letní dovolené.

 

27. 8. 2021

Blíží se konec letních prázdnin a s posledními srpnovými dny dorazily do cíle dvě další čtenářky - Kateřina Sobotková a Věra Jakubcová. Gratulujeme jim k pokoření čtenářský výzvy! I na ně čeká zasloužená knižní odměna. Do konce výzvy zbývají ještě čtyři měsíce, podaří se všem dojít až do konce? Věříme, že ano.

 

27. 9. 2021

Měsíc se s měsícem sešel a je tu opět bilancování čtenářské výzvy. Během září pokořila čtenářskou výzvu další čtenářka. Gratulujeme Markétě Maděrové! Samozřejmě i na ni čeká splnění knižního přání. První desítka se nám pomalu uzavírá, kdo splní výzvu jako 10.?

Odpověď na tuto otázku na sebe nenechala dlouho čekat. Poslední zářijový víkend dočetla všech 20 knih nejmladší účastnice našeho knižního zápolení Leonka Jakubcová. Ve svých 14ti letech dorazila do cíle jako 10. Uzavírá první desítku pomyslného žebříčku čtenářek (ano, stále zápolí jen ženy). Uvidíme, kdo naopak otevře druhou desítku našeho čtenářského žebříčku.

 

31. 10. 2021

Koncem října se nám otevřela na pomyslném čtenářském žebříčku druhá desítka úspěšných pokořitelek čtenářské výzvy. Gratulujeme Janě Vlachové ke splnění výzvy!

 

15. 12. 2021

Čtenářská výzva 2021 spěje ke svému konci, tento týden dočetla svou poslední knihu Zdena Skálová...Gratulujeme! A věříme, že zdaleka není poslední. Držíme palce čtenářkám, které jsou odhodlané výzvu do konce roku pokořit.

 

31. 12. 2021

S koncem roku 2021 skončilo i čtenářské zápolení s výzvou. Poslední prosincový den splnila výzvu Lenka Vargová. Gratulujeme!

 

A jak to vše dopadlo? Do výzvy se zapojilo 17 čtenářek, 13 jich výzvu dokončilo. Splnění výzvy bylo po zásluze odměněno knihou dle vlastního výběru a pamětní záložkou. Přečteno a nahlášeno bylo dohromady 350 knih.