Od roku 2012 pro vás v městské knihovně promítáme filmy. Začínali jsme dokumenty z festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Po čtyři roky jste mohli v zimních měsících vždy v pátek vidět vybraný dokument. 

V roce 2016 jsme navázali spolupráci s kinem Naruby, které sídlí v Dobrovicích. Kino Naruby nám umožnilo v letech 2016 až 2019 promítnout 40 filmových představení.

V roce 2019 jsme se odhodlali k založení vlastního kina. Kino ProBousov pro vás promítá vždy první pátek v měsíci od 19 hodin v půdních prostorách městské knihovny.

Letní kino

V letních měsících se projekce kina ProBousov opět přesunou pod širé nebe. A na co letos můžete těšit?

Na pátek 17. července od 21:30 jsme pro vás připravili českou komedii Vlastníci. Film byl oceněn hned třemi soškami Českého lva. Ocenění získala Tereza Ramba za hlavní ženskou roli, Klára Melíšková za vedlejší roli a Jiří Havelka za nejlepší scénář.
Hrdinové filmu jsou majiteli bytů v jednom postarším činžovním domě a právě mají společnou schůzi, na které se musí na lecčem společně dohodnout. Jiří Havelka se při volbě tématu inspiroval vlastními zážitky ze schůzí vlastníků bytových jednotek. Film budou možná jinak vnímat ti, kdo takovou schůzi nezažili na vlastní kůži, pro ně to bude jasný žánr komedie. Pro ty, kdo pravidelně schůze vlastníků navštěvují, to bude spíš drama. Každopádně se můžete těšit na skvělé herecké výkony, nejen oceněných dam, ve filmu zazáří i Dagmar Havlová, Jiří Lábus, Vojtěch Kotek, Pavla Tomicová, Ondřej Malý a další.
 

Druhý letní film Yesterday bude patřit nestárnoucím písním kapely Beatles. Hlavní postava filmu, neúspěšný písničkář Jack, zjistí, že je na světě jediný, kdo si pamatuje všechny jejich hity. Ostatním se jejich písničky v důsledku neznámé záhady úplně vytratily z paměti. Jack toho využije a konečně prorazí na hudební scéně.
Originální a hravou komedii dvou legend britského filmu – scénáristy Richarda Curtise a oscarového režiséra Dannyho Boyla – budeme promítat v pátek 14. srpna od 21 hodin.


Za příznivého počasí se budou filmy promítat v zahradě za kostelem. Pokud máte možnost, tak si přineste vlastní pohodlné sezení (židličky, deky….). Konzumace donesených nápojů je u nás v zahradě povolena. V případě nepříznivého počasí se projekce přesune do půdních prostor knihovny.

 

Kino ProBousov

11. 9. 2020 - Raoul Taburin

Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoit Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit...

14. 8. 2020 - Letní kino - Yesterday

Velmi neúspěšný písničkář Jack (Himesh Patel) chce pověsit kytaru na hřebík, protože ať dělá, co dělá, poslouchá ho jenom nejlepší kamarádka Ellie (Lily James). Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební...

17. 7. 2020 - Letní kino - Vlastníci

Paní Zahrádková (Tereza Voříšková) s manželem (Vojta Kotek) idealisticky chtějí, aby společnými silami dům zachránili. Novomanželé Bernáškovi (Jiří Černý, Maria Sawa) se s nadšením připojují. Paní Roubíčková (Klára Melíšková) pedantsky kontroluje řádný průběh schůze. Paní Horvátová (Dagmar Havlová)...

1 | 2 | 3 | 4 >>