Novinky

Knihomolské dárky opět skladem

02.05.2017 13:08

Rádi čtete? A s radostí to dáte najevo? 

Městská knihovna nabízí možnost koupit si TAŠKU nebo TRIČKO nebo obojí se vtipným potiskem a logem naší městské knihovny. Potisk je bílý na černém tričku nebo tašce a také černý potisk na bílém tričku či tašce. Cena: 135 Kč za tričko a 95 korun za plátěnou tašku. Trička nabízíme dámská i pánská, výstřih do V, velikosti: S, M, L, XL. 

Co se dělo na NOCI S ANDERSENEM?

30.03.2016 16:10
Děti z obou skupin poznávaly středověk a především Karla IV. Psaly brkem, pečetily, zakládaly Nové Město pražské, poznávaly stavby, střílely z luku, šermovaly, projely se na "koni", vytvořily si erb, vyrobily si ozdobný věneček nebo měšec, poznávaly středověká řemesla. Poté se vydaly ven plnit tajné úkoly. Našly podle zašifrované zprávy poklad schovaný na radnici a na závěr byly odměněny ohňovým vystoupením a středověkou hostinou.
Fotografie si můžete prohlédnout na našich FB stránkách zde.

Jak dopadla sbírka pro světlušku

15.10.2015 15:43

Městská knihovna Dolní Bousov se letos již třetím rokem zúčastnila sbírky pro Světlušku a po celé září ve svých prostorách nabízela ke koupi sbírkové předměty. Tímto způsobem se na konto Světluška vybralo 917 Kč.

Všem, kteří přispěli, děkujeme.

Světlušky opět ZÁŘÍ - pomáhejme

19.09.2015 14:43

Podpořit sbírku koupí sbírkového předmětu můžete i u nás v knihovně během celého září.

Týden knihoven 2015

15.09.2015 10:40

Městská knihovna Dolní Bousov zve všechny čtenáře i nečtenáře do svých prostor, kde budou probíhat tyto akce:

Dny otevřených dveří a příležitost pro nové čtenáře

Po celý TÝDEN si můžete přijít prohlédnout prostory knihovny, a pokud ještě knihovnu nenavštěvujete a chtěli byste to změnit, zveme Vás k roční bezplatné registraci. Můžete si půjčovat knihy a časopisy až jeden rok zcela zdarma.

Amnestie pro zapomnětlivé čtenáře

Jedinečná šance nastává ve dnech 5. – 10. října 2015 pro všechny zapomnětlivé čtenáře. Městská knihovna na tento TÝDEN vyhlašuje čtenářskou amnestii, a tak každý dlužník může knihy vrátit v těchto dnech bez poplatků za upomínky. Využijte toho, tato šance je jen jednou v roce!

Prodej dětských knih se slevou

V říjnu pro vás chystáme přímo v knihovně prodej krásných dětských knih z nakladatelství THOVT s výraznou slevou. Knihy jsou určené předškolákům a mladším i starším žákům. Přijďte se podívat.

Po celý říjen v dětském oddělení – FRANTIŠEK HRUBÍN – výstavka knih

Ke 105. výročí od narození českého básníka, dramatika, prozaika a překladatele Františka Hrubína bude možno nahlédnout do knih z jeho tvorby.

Půjčovní sobota

Nestačí Vám celý TÝDEN? Těšíme se na Vás i v sobotu 10. října 2015 od 9 do 12 hodin.

Knihy do vlaku

Chcete si cestu vlakem zpříjemnit zajímavým čtením, ale zrovna jste si zapomněli doma knihu? Nevadí. Na dolnobousovském nádraží si můžete od pondělí 5. října půjčit knihu přímo z knihovničky v čekárně. Knihy tu jsou čtenářům přístupné kdykoliv, bez čtenářského průkazu a každá kniha si jistě najde svého čtenáře. Princip půjčovného je jednoduchý: Vezmi si knihu – až se budeš vracet, vrať knihu nebo sem nabídni jinou. 

A kromě výše uvedeného v TÝDNU od 5. do 10. října 2015 nabízíme:

Záznamy: 11 - 15 ze 142
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>