Novinky

Vánoční otevírací doba

10.12.2021 13:52

Čtenářskou výzvu pokořily další čtenářky

27.09.2021 15:32

Během září pokořila čtenářskou výzvu další čtenářka. Gratulujeme Markétě Maděrové! Samozřejmě i na ni čeká splnění knižního přání. První desítka se nám pomalu uzavírá, kdo splní výzvu jako 10.?

Odpověď na tuto otázku na sebe nenechala dlouho čekat. Poslední zářijový víkend dočetla všech 20 knih nejmladší účastnice našeho knižního zápolení Leonka Jakubcová. Ve svých 14ti letech dorazila do cíle jako 10. Uzavírá první desítku pomyslného žebříčku čtenářek (ano, stále zápolí jen ženy). Uvidíme, kdo naopak otevře druhou desítku našeho čtenářského žebříčku.

 

Nevíte co dát dětem číst?

13.08.2021 10:53

Poradíme vám. 

Vybrat vhodnou literaturu pro děti nemusí být vždy úplně jednoduché. Nechte se při výběru čtení pro děti inspirovat tipy od knihovnic. Doporučované knihy si můžete vypůjčit v knihovně v Dolním Bousově. 

Kliknutím na obrázek níže, přejdete na stránku, kde doporučujeme nejzajímavější a nejčtivější knihy z naší knihovny. Knihy jsou rozdělené do skupin podle věku, tak snadno můžete vybrat knihu, která je přesně pro vašeho malého čtenáře.

(Naše) knihy na cestách

02.07.2021 11:12

Nastal čas výletů a dovolených, na které si mnozí z vás přibalí i knihu z fondu naší knihovny. Kam až se naše knihy podívají? Těšíme se na vaše fotky našich knih.

Fotky posílejte emailem - knihovnice@dolni-bousov.cz, přes facebook knihovny.

Noc s Andersenem 2021 - venkovní HRA

01.06.2021 14:59

K dnešnímu dni se v soutěži o Noc s Andersenem 2021 v knihovně pročetlo do cíle 21 čtenářů. Čtecí soutěž se definitivně uzavřela 31.5. Těm, kteří si velké dobrodružství v knihovně zasloužili (přečetli správný počet knih), byly (vzhledem k nejisté hygienické situaci) tentokrát výjimečně rozdány manuály k venkovní hře Záhada hlavolamu pro celou rodinu.

JAK HRÁT?

Stínadla jsou plná nástrah, a proto vás PROSÍME - menším dětem pro snazší zvládnutí doporučujeme vzít s sebou staršího sourozence nebo lépe RODIČE či prarodiče. K nalezení úkolů vám pomůže tzv. stínadelský zápisník, které jsme dětem rozdali ve škole. Ale nebude to jednoduché. Místa v něm jsou označena jen nepřímo: ulicí, náměstím apod., ale dál už musíte pátrat sami. Nezapomeňte se koukat nejen před, ale i pod a nad sebe :-).

U každého místa najdete v zápisníku úryvek z knih Jaroslava Foglara, popis a hlavně úkol. V něm vždy vyjde nějaké číslo nebo písmeno, které si dítě pečlivě zapíše do tabulky na poslední straně zápisníku.

Velmi DOPORUČUJEME si trasu v mapě promyslet doma a poradit se!

Kdy můžete hrát?

Kdykoli od 1. 6. 2021 do 6. 6. 2021. Samozřejmě pravý stínadelský čas nastává až s večerním soumrakem :-), ale to už necháme na vás.

Mohu hrát, i když jsem nečetl knihy o Stínadlech?

Ano, je to možné, i když něčemu budete asi méně rozumět. Proto je lepší knihy si dopředu přečíst a nebo je poslechnout jako audio knihu. Knihy, komiksové příběhy i audioknihy si můžete vypůjčit v městské knihovně. Jejich dostupnost si zkontrolujte v online katalogu na internetu:

katalog.dolni-bousov.cz.

Záznamy: 6 - 10 ze 162
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>