Novinky

Zapomněli jste si brýle?

14.08.2019 14:14

Nevadí, půjčíme vám náhradní!

 

Zahraniční knihovny se snaží svým návštěvníkům zpříjemnit pobyt i některými drobnými, ale užitečnými službami, aby se v prostředí knihovny cítili téměř jako doma. Naše knihovna přichází s nabídkou nové služby, kterou zcela jistě uvítají uživatelé dioptrických brýlí na čtení.

Zapoměli jste si doma brýle a potřebujete při výběru nahlédnout do knihy? Zeptejte se u výpůjčního pultu a můžete si vybrat hned z několika brýlí, které se liší pouze počtem dioptrií!

Buďte u nás jako doma. :-)

RANDE s knihou NA SLEPO!

06.02.2019 13:14

Blíží se Valentýn a vy ho nemáte s kým oslavit? Nevadí. V dolnobousovské knihovně vám nabízíme rande na slepo. Samozřejmě s knihou. Přijďte do knihovny a vyberte si jednu z námi nabízených, ale skrytě zabalených knih. Normálně byste si ji nevybrali, ale dejte jí šanci a třeba se do ní zamilujete :-)

Světlušce jste dali peníze

15.10.2018 15:25

Děkujeme za vaši účast v dobrovolné sbírce Světluška pro nevidomé. V této sbírce jsme v naší knihovně i díky vám vybrali letos 1500 Kč.

Děkujeme, že pomáháte

Vezměte knihy na dovolenou

25.06.2018 15:27

Nastal čas výletů a dovolených, na které si mnozí z vás přibalí i knihu z fondu naší knihovny.
Kam až se asi naše knihy podívají?
A jaké budou mít počasí? Které místo bude nejvzdálenější, které nejvyšší, nejtišší, nejexotičtější, nejveselejší?

Na tyto otázky nám odpoví vaše fotografie knihy, které nám můžete zasílat buď pomocí facebooku nebo emailem.

Termín pro zasílání fotografií je od 1. července do 10. září 2018, počet příspěvků od jednotlivých čtenářů není nijak omezen. Všechny vaše obrázky uveřejníme na našich fb stránkách, ty nejpovedenější odměníme malým dárkem. Jak se úkolu zhostíte necháme zcela na vás, nutné je pouze připsat kde byl snímek pořízen a název a autora knihy. (Vaše jméno přímo u snímků zveřejňovat nebudeme.)

Těšíme se na pozdravy od našich čtenářů a našich knih.   

Pro milovníky historie města

13.12.2017 10:58

Regionální část knižního fondu dolnobousovské knihovny se v loňském roce rozrostla o dvě sady historických rarit. Počátkem roku přibylo do polic 17 svazků svázaných zpravodajů Bousovák. Těchto 17 svazků pokrývá všechna čísla zpravodaje od počátku jeho vydávání, tj. za 53 let.

Dalším přírůstkem knihovny jsou historické kroniky města. V průběhu roku 2016 a 2017 byly kroniky postupně po jedné zapůjčovány z okresního archivu z Mladé Boleslavi. Každá kronika pak byla nafocena do počítače, digitálně lehce upravena (zvýrazněno písmo) a vytištěna. Celkem bylo digitalizováno 7 dílů kronik, čemuž odpovídá 3400 stránek. Vytištěné listy byly dány ke svázání a vznikly tak věrné kopie historických kronik. Tyto si však můžete k nám do knihovny přijít přečíst.

Záznamy: 6 - 10 ze 142
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>