Novinky

Světlušce jste dali peníze

15.10.2018 15:25

Děkujeme za vaši účast v dobrovolné sbírce Světluška pro nevidomé. V této sbírce jsme v naší knihovně i díky vám vybrali letos 1500 Kč.

Děkujeme, že pomáháte

Vezměte knihy na dovolenou

25.06.2018 15:27

Nastal čas výletů a dovolených, na které si mnozí z vás přibalí i knihu z fondu naší knihovny.
Kam až se asi naše knihy podívají?
A jaké budou mít počasí? Které místo bude nejvzdálenější, které nejvyšší, nejtišší, nejexotičtější, nejveselejší?

Na tyto otázky nám odpoví vaše fotografie knihy, které nám můžete zasílat buď pomocí facebooku nebo emailem.

Termín pro zasílání fotografií je od 1. července do 10. září 2018, počet příspěvků od jednotlivých čtenářů není nijak omezen. Všechny vaše obrázky uveřejníme na našich fb stránkách, ty nejpovedenější odměníme malým dárkem. Jak se úkolu zhostíte necháme zcela na vás, nutné je pouze připsat kde byl snímek pořízen a název a autora knihy. (Vaše jméno přímo u snímků zveřejňovat nebudeme.)

Těšíme se na pozdravy od našich čtenářů a našich knih.   

Pro milovníky historie města

13.12.2017 10:58

Regionální část knižního fondu dolnobousovské knihovny se v loňském roce rozrostla o dvě sady historických rarit. Počátkem roku přibylo do polic 17 svazků svázaných zpravodajů Bousovák. Těchto 17 svazků pokrývá všechna čísla zpravodaje od počátku jeho vydávání, tj. za 53 let.

Dalším přírůstkem knihovny jsou historické kroniky města. V průběhu roku 2016 a 2017 byly kroniky postupně po jedné zapůjčovány z okresního archivu z Mladé Boleslavi. Každá kronika pak byla nafocena do počítače, digitálně lehce upravena (zvýrazněno písmo) a vytištěna. Celkem bylo digitalizováno 7 dílů kronik, čemuž odpovídá 3400 stránek. Vytištěné listy byly dány ke svázání a vznikly tak věrné kopie historických kronik. Tyto si však můžete k nám do knihovny přijít přečíst.

Knihomolské dárky opět skladem

02.05.2017 13:08

Rádi čtete? A s radostí to dáte najevo? 

Městská knihovna nabízí možnost koupit si TAŠKU nebo TRIČKO nebo obojí se vtipným potiskem a logem naší městské knihovny. Potisk je bílý na černém tričku nebo tašce a také černý potisk na bílém tričku či tašce. Cena: 135 Kč za tričko a 95 korun za plátěnou tašku. Trička nabízíme dámská i pánská, výstřih do V, velikosti: S, M, L, XL. 

Co se dělo na NOCI S ANDERSENEM?

30.03.2016 16:10
Děti z obou skupin poznávaly středověk a především Karla IV. Psaly brkem, pečetily, zakládaly Nové Město pražské, poznávaly stavby, střílely z luku, šermovaly, projely se na "koni", vytvořily si erb, vyrobily si ozdobný věneček nebo měšec, poznávaly středověká řemesla. Poté se vydaly ven plnit tajné úkoly. Našly podle zašifrované zprávy poklad schovaný na radnici a na závěr byly odměněny ohňovým vystoupením a středověkou hostinou.
Fotografie si můžete prohlédnout na našich FB stránkách zde.
Záznamy: 21 - 25 ze 155
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>