Čtenářská výzva 2021 ukončena!

07.01.2022 09:53

S koncem roku 2021 skončilo i čtenářské zápolení s výzvou. Poslední prosincový den splnila výzvu Lenka Vargová. Gratulujeme! A jak to vše dopadlo? Do výzvy se zapojilo 17 čtenářek, 13 jich výzvu dokončilo. Splnění výzvy bylo po zásluze odměněno knihou dle vlastního výběru a pamětní záložkou. Přečteno a nahlášeno bylo dohromady 350 knih.

Vánoční otevírací doba

10.12.2021 13:52

Čtenářskou výzvu pokořily další čtenářky

27.09.2021 15:32

Během září pokořila čtenářskou výzvu další čtenářka. Gratulujeme Markétě Maděrové! Samozřejmě i na ni čeká splnění knižního přání. První desítka se nám pomalu uzavírá, kdo splní výzvu jako 10.?

Odpověď na tuto otázku na sebe nenechala dlouho čekat. Poslední zářijový víkend dočetla všech 20 knih nejmladší účastnice našeho knižního zápolení Leonka Jakubcová. Ve svých 14ti letech dorazila do cíle jako 10. Uzavírá první desítku pomyslného žebříčku čtenářek (ano, stále zápolí jen ženy). Uvidíme, kdo naopak otevře druhou desítku našeho čtenářského žebříčku.

Nevíte co dát dětem číst?

13.08.2021 10:53

Poradíme vám.

Vybrat vhodnou literaturu pro děti nemusí být vždy úplně jednoduché. Nechte se při výběru čtení pro děti inspirovat tipy od knihovnic. Doporučované knihy si můžete vypůjčit v knihovně v Dolním Bousově.

Kliknutím na obrázek níže, přejdete na stránku, kde doporučujeme nejzajímavější a nejčtivější knihy z naší knihovny. Knihy jsou rozdělené do skupin podle věku, tak snadno můžete vybrat knihu, která je přesně pro vašeho malého čtenáře.

(Naše) knihy na cestách

02.07.2021 11:12

Nastal čas výletů a dovolených, na které si mnozí z vás přibalí i knihu z fondu naší knihovny. Kam až se naše knihy podívají? Těšíme se na vaše fotky našich knih.

Fotky posílejte emailem - knihovnice@dolni-bousov.cz, přes facebook knihovny.