NEMÁME? SEŽENEME

25.08.2019 17:38

Neboli Meziknihovní výpůjční služba (MVS)

Tuto službu využijete, pokud hledáte nějaký dokument, který není ve fondu naší knihovny, ale nachází se v jiné knihovně v České republice. Seženeme to, co potřebujete. Službu poskytujeme zdarma, je však možné, že půjčující knihovna si bude účtovat nějaký poplatek (např. poštovné).

Tato služba je ovšem poskytována pouze registrovaným čtenářům s platným čtenářským průkazem. Registrovat se můžete buď přímo u nás v knihovně, nebo online.

Vypůjčení dokumentu

O výpůjčku můžete požádat osobně v knihovně nebo na emailu: knihovna@dolni-bousov.cz. Bližší informace získáte e-mailem nebo telefonicky: 322 312 002.

Meziknihovní reprografické služby (získání tištěné kopie článku)

O zajištění tištěné kopie můžete požádat osobně v knihovně nebo na emailu: knihovna@dolni-bousov.cz. Bližší informace získáte e-mailem nebo telefonicky: 322 312 002. V případě, že si vyřizující knihovna kopie účtuje, platíte účtovanou částku.

Zapomněli jste si brýle?

14.08.2019 14:14

Nevadí, půjčíme vám náhradní!

Zahraniční knihovny se snaží svým návštěvníkům zpříjemnit pobyt i některými drobnými, ale užitečnými službami, aby se v prostředí knihovny cítili téměř jako doma. Naše knihovna přichází s nabídkou nové služby, kterou zcela jistě uvítají uživatelé dioptrických brýlí na čtení.

Zapoměli jste si doma brýle a potřebujete při výběru nahlédnout do knihy? Zeptejte se u výpůjčního pultu a můžete si vybrat hned z několika brýlí, které se liší pouze počtem dioptrií!

Buďte u nás jako doma. :-)

RANDE s knihou NA SLEPO!

06.02.2019 13:14

Blíží se Valentýn a vy ho nemáte s kým oslavit? Nevadí. V dolnobousovské knihovně vám nabízíme rande na slepo. Samozřejmě s knihou. Přijďte do knihovny a vyberte si jednu z námi nabízených, ale skrytě zabalených knih. Normálně byste si ji nevybrali, ale dejte jí šanci a třeba se do ní zamilujete :-)

Světlušce jste dali peníze

15.10.2018 15:25

Děkujeme za vaši účast v dobrovolné sbírce Světluška pro nevidomé. V této sbírce jsme v naší knihovně i díky vám vybrali letos 1500 Kč.

Děkujeme, že pomáháte

Vezměte knihy na dovolenou

25.06.2018 15:27

Nastal čas výletů a dovolených, na které si mnozí z vás přibalí i knihu z fondu naší knihovny.
Kam až se asi naše knihy podívají?
A jaké budou mít počasí? Které místo bude nejvzdálenější, které nejvyšší, nejtišší, nejexotičtější, nejveselejší?

Na tyto otázky nám odpoví vaše fotografie knihy, které nám můžete zasílat buď pomocí facebooku nebo emailem.

Termín pro zasílání fotografií je od 1. července do 10. září 2018, počet příspěvků od jednotlivých čtenářů není nijak omezen. Všechny vaše obrázky uveřejníme na našich fb stránkách, ty nejpovedenější odměníme malým dárkem. Jak se úkolu zhostíte necháme zcela na vás, nutné je pouze připsat kde byl snímek pořízen a název a autora knihy. (Vaše jméno přímo u snímků zveřejňovat nebudeme.)

Těšíme se na pozdravy od našich čtenářů a našich knih.