Ztráta knihy

23.02.2012 14:41

Ztratili jste knížku z knihovny? NEPANIKAŘTE!
Nikdo Vám tu hlavu neukousne, to se prostě stává a nejste sami.

Co dělat při ztrátě knihy?

Ještě jednou, naposledy, zkuste knížku nalézt. Nepůjčil si ji někdo z rodiny? Nezapomněli jste ji ve škole, v práci, na chatě? Ne?

Tak kontaktujte knihovnu. Nemá cenu to odkládat, jen budete ještě navíc platit upomínku. To přece nestojí za to. V případě potřeby se dá s knihovnicí domluvit ještě nějaký ten extra čas, ve kterém se pokusíte knížku najít.

Pokud je tedy knížka opravdu fuč, je potřeba ji nahradit, tak to prostě v životě chodí. Pokud je knížka ještě k sehnání, potom ji prostě koupíte a my ji opět zařadíme do fondu. Zaplatíte navíc 20 Kč za zabalení a vystavení čárového kódu. Pokud již knížku koupit nelze, může Vám knihovnice navrhnout jiný titul se stejným, nebo podobným zaměřením. Posledním řešením je, že knížku zaplatíte.

O ZPŮSOBU NÁHRADY ROZHODUJE VŽDY KNIHOVNICE!!

Tím je pro Vás celá věc vyřešena. Nebudete mít hlodavý pocit, že někomu něco dlužíte. Nebudou Vám narůstat upomínky a pohledávky vůči knihovně. I nadále zůstanete naším milým čtenářem, o kterého se rádi staráme.

BEZ OBAV JSME TAKY JENOM LIDI :-)

Jeden svět v Bousově skončil

22.02.2012 13:03

Ano skončil, ale jen pro letošní rok;-) Příští zimu budeme zase pokračovat. Letos jsme stihli jen 3 dokumenty, příště se nám jich snad povede promítnout více. Kdo nechce čekat až na příští zimu, tak může vyrazit už za pár dní na Jeden svět do Mladé Boleslavi. Více najdete na stránkách festivalu.

Odkaz na internetové stránky festivalu Jeden svět

Soutěž o nejlepší web knihovny

21.02.2012 14:15

Logo soutěže BibliowebV rámci akce Březen - měsíc čtenářů vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků 13. ročník soutěže o nejlepší knihovnické www stránky BIBLIOWEB 2012. Soutěž se opět uskuteční pod záštitou Asociace krajů České republiky. Webové stránky knihovny byly do soutěže opět přihlášeny.

Odborná porota vyhodnotí webové stránky přihlášených knihoven ve dnech 18. 2. 2012 – 11. 3. 2012. V této době bude moci hlasovat i veřejnost. Pokud se Vám naše stránky líbí, podpořte nás svým hlasem :-).

Na stránce www.econlib.cz/biblioweb2012 najdete seznam 49 knihoven, které se letos přihlásily do soutěže BIBLIOWEB 2012. Zde také můžete hlasovat pro nejlepší web. Knihovna, která získá největší počet hlasů, získá cenu uživatelů. Hlasování končí 11. 3. 2012.

Fotogalerie z vernisáže výstavy Ornitologie v krajině domova

17.02.2012 10:43

Pan Pavel Kverek podepisuje kroniku

Ve čtvrtek 16.2.2012 v 17 hod. proběhlo slavnostní zahájení výstavy Ornitologie v krajině domova - 30 let výzkumu slavíků. Výstavu zahájil starosta Dolního Bousova pan Miroslav Boček, pak dostal slovo zástupce Strany zelených pan Jiří Čejka a po něm promluvil pan Tomáš Grindl. Nakonec se slova ujal autor výstavy a podělil se s návštěvníky se svými zážitky se slavíky na dolnobousovsku.

Černobílý svět zfilmován

14.02.2012 21:33

Společenský román a jedna z nejúspěšnějších amerických knih posledních let nyní i na filmovém plátně.

Film mapuje vztah tří zcela rozdílných a výjimečných žen, jež spojuje tajný spisovatelský projekt, kterým se pokouší překonat zažitá společenská pravidla a svou existencí tak všechny tři ženy ohrožuje. Režii i scénář má na svědomí Tate Taylor. V hlavních rolích uvidíte Bryce Dallas Howardovou, Jessicu Chastainovou a Violu Davisovou.

Obálka Černobílý svět Obálka

Přejeme Vám příjemný filmový či čtenářský zážitek.