Novinky

Soutěž Webovou divočinou pro děti

21.10.2010 11:26

Wild Web WoodsHra „Webowou diwočinou“ (Wild Web Woods) je určena pro děti ve věkové kategorii 7 - 10 let, které se v ní mohou zábavnou formou naučit pracovat s počítačem, chovat se na internetu bezpečně, ale také ohleduplně k ostatním. Odkaz na českou verzi hry ZDE.

Městská knihovna v Bousově vyhlašuje SOUTĚŽ!!!

Podívejte se na tento odkaz, kde je umístěna hra a celou hru si projděte. Až budete mít pocit, že to zvládáte, přihlaste se do soutěže (mailem nebo u paní knihovnice), pilně trénujte a sledujte www stránky knihovny. V průběhu měsíce listopadu nebo prosince 2010 vyhlásím datum, kdy se přihlášení sejdou v knihovně a svedou !!!Velkou bitvu s diwočinou!!! Každý ukáže, jak umí projít divočinou a jeho čas se zapíše. Vítězem soutěže se stane ten, kdo nejrychleji projde hru Webowou diwočinou a zároveň dokáže „osvobodit“ všechny zakleté postavičky.

A to ještě není všechno. 

Úřad pro ochranu osobních údajů vyhlásí celostátní soutěž dopoledne 28. ledna 2011 na tiskové konferenci. Na základě vítězných časů z jednotlivých knihoven bude vybrán vůbec nejrychlejší chodec Webovou diwočinou. Ten bude Úřadem pro ochranu osobních údajů pozván spolu s doprovodem dospělé osoby na dva dny na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež do Zlína, kde mu bude předána předsedou Úřadu oficiálně cena a kde může využít akreditaci na festivalu a vychutnat si filmové projekce, které festival nabízí – a také se potkat s jeho hvězdnými hosty.

Tak ať se Vám hra líbí! :o) Čekám na přihlášky.

Předplatné do divadla

10.10.2010 15:17

Městská knihovna a infocentrum oznamuje všem zájemcům o

PŘEDPLATNÉ DO DIVADLA,

že v Městské knihovně v DB je k dispozici katalog s nabídkou předplatného na sezonu 2011 pro tato divadla:

  • Městské divadlo Mladá Boleslav,
  • Divadlo u Hasičů (Praha),
  • Divadlo na Vinohradech (Praha).

Brožury s anotacemi a fotografiemi z jednotlivých nabízených her je možné si v klidu prohlédnout v knihovně nebo po dohodě zapůjčit i domů.

Žádosti o lístky na jednotlivá představení (divadlo U Hasičů, Vinohradské, Městské divadlo MB) nebo o celé předplatné (Městské divadlo MB), lze podávat knihovnici Olze Třískové v otvíracích hodinách městské knihovny, telefonicky, mailem nebo tímto formulářem.

Kontakty:

Městská knihovna
Kostelní ul. 141, Dolní Bousov
Tel. 322 312 002

knihovna@dolni-bousov.cz  

Dejte nám tip na nákup knih

15.09.2010 15:09

Vážení čtenáři, abychom zkvalitnili výběr titulů, chtěli bychom Vás požádat o připomínky a návrhy na nové dokumenty (knihy, brožury nebo časopisy), které v naší knihovně postrádáte.

Pracovníci knihovny posoudí možnost jejich nákupu, pochopitelně s ohledem na naše finanční možnosti a univerzálnost fondu. O tom, zda bude Vámi navržený titul do fondu zakoupen, budete informováni e-mailem.

Těšíme se na Vaše návrhy, formulář k vyplnění ZDE

Knihovna má on-line katalog

16.07.2010 12:45

Všechny uživatele internetu upozorňujeme, že Městská knihovna v Dolním Bousově má on-line katalog knih přístupný prostřednictvím internetu.
 

Katalog knih

V tomto katalogu si může každý návštěvník vyhledat dokument (tzn. knihu, časopis nebo brožuru) z fondu naší knihovny. U každého dokumentu lze zjistit, zda je volný nebo zda ho má někdo právě půjčený. Půjčený dokument je možné rezervovat.

Kliknutím na odkaz níže přejdete do online katalogu Městské knihovny v Dolním Bousově. 

www.knihovna.dolni-bousov/katalog

 

Čtenářské konto

Dále se může každý čtenář, registrovaný v Městské knihovně v Dolním Bousově, přihlásit do svého čtenářského konta. Zde má možnost provést několik nejčastěji používaných operací s knihami:

  • podívat se na své uživatelské konto (historie výpůjček a rezervací),
  • vyhledat dokument (tzn. knihu, časopis nebo brožuru),
  • provést rezervaci dokumentu,
  • prodloužit si výpůjčky,
  • mazat své rezervace apod.

Přihlášení do čtenářského účtu je přístupné na tomto odkazu:

knihovna.dolni-bousov.cz/katalog/ctenar

Otestujte se!

07.06.2010 10:39

Jste znalci literatury nebo se jen chcete pobavit? 

Pak jsme pro vás na našem webu připravili pár zábavných kvízů, které ověří, kolik si toho pamatujete z dobrodružného světa pohádek a knih.

Četli jste Narnii, Boženu Němcovou nebo třeba ságu o vlkodlacích Stmívání? Pro každého z vás je připraven kvíz.

www.knihovna.dolnibousov.cz/testy

Záznamy: 126 - 130 ze 136
<< 24 | 25 | 26 | 27 | 28 >>