Novinky

Knižní doupě - stránky pro děti a mládež knihovny v Bousově

31.03.2011 09:06

V únoru byly spuštěny nové stránky pro děti a mládež dolnobousovské knihovny  - KNIŽNÍ DOUPĚ.

U nás v doupěti zjistíte:

 • kdo je nejúspěšnější cestovatel Královstvím pohádek nebo
 • kdo si vysloužil právo zúčastnit se Noci s Andersenem v knihovně nebo
 • jaké máme nové zajímavé knížky pro děti a mládež nebo
 • nabídneme hry a zábavné testy z knížek
 • nebo co se vůbec v knihovně pro děti chystá.

 

Hlasujte pro ceny Magnesia litera 2010

22.02.2011 18:36

Jedná se o udělování prestižních cen nejlepším českým knihám za předchozí rok 2010, viz magnesia.netport.cz. Kromě porotních cen, je vždy udělována také Cena čtenářů

Do knihoven budou distribuovány výtvarně zpracované korespondenční lístky, na nichž může kdokoli ze čtenářů hlasovat pro (podle něj)

 

NEJLEPŠÍ PŮVODNÍ ČESKOU BELETRII VYDANOU v ROCE 2010
(próza, poezie, dětská kniha).

 

Čtenář může hlasovat na zmíněném korespondenčním lístku, nebo prostřednictvím webového formuláře na: magnesia.netport.cz/hlas

Bude vylosováno 1000 čtenářů, kteří pak svou cenu obdrží poštou od vydavatelství Knižní klub. Seznam výherců bude uveřejněn na webových stránkách soutěže.

Ve čtenářské soutěži zvítězí kniha, která do 31. března 2011 získá nejvíce hlasů. Slavnostní předávání cen se uskuteční 10. dubna 2011 ve Stavovském divadle v Praze.

Přírůstek do knihovny - časopis d-Test

14.02.2011 10:51

Novým přírůstkem do knihovny se stal časopis d-Test, časopis pro spotřebitele. Tedy vlastně pro nás všechny, protože kdo z nás není spotřebitel a nenakupuje, že?

Stručná charakteristika časopisu:

"Od roku 1992 měsíc co měsíc publikujeme testy výrobků na stránkách časopisu dTest. A nejenom je... Pomocnou ruku podáváme i v dalších oblastech, ve kterých může spotřebitel narazit na různá úskalí a pasti. Srozumitelně přibližujeme práva kupujících (spotřebitelů) a naopak povinnosti prodávajících, radíme, jak je aplikovat v běžném životě, na co si dávat pozor při reklamacích, upozorňujeme na nové zákony, varujeme před nekalými praktikami prodávajících i před klamavou reklamou, publikujeme konkrétní příběhy ze života pro ponaučení..." 

 

Nová pravidla používání internetu pro děti do 15 let

04.02.2011 14:11

Vzhledem k současné situaci přistupujeme k úpravě pravidel užívání bezplatného přístupu k internetu v Městské knihovně a infocentru v Dolním Bousově. Úprava se s platností od 7. února 2011 týká dětí a mládeže do 15 let, pro ostatní zůstává přístup neomezený a zdarma.

Přístup na internet v prostorách Městské knihovny a infocentra, tzn. jak v knihovně v 1. patře, tak v místnosti infocentra v přízemí, se bude řídit nově formulovanými Pravidly pro užívání internetu. Plné znění pravidel ke stažení: Pravidla_internetu.pdf (51,7 kB)

 

Pravidla využívání internetu pro děti do patnácti let

 • pro možnost využití internetu musí být registrovanými čtenáři knihovny,
 • musí mít písemný souhlas rodičů (přihlášky k vyzvednutí u knihovnice),
 • při vstupu do knihovny má žadatel o bezplatný přístup k internetu povinnost předložit platný čtenářský průkaz se zaplacenou roční registrací,
 • právo využívat bezplatný internet má pouze držitel platného čtenářského průkazu - není možné toto právo přenášet na někoho jiného ani sdílet PC s dalšími osobami,
 • o pořadí zájemců o oprávněný bezplatný přístup k internetu rozhoduje při větším počtu zájemců obsluha knihovny,
 • na internetu mohou být nejdéle půl hodiny (ve výjimečném případě je po dohodě s knihovnicí možné tuto dobu prodloužit),
 • uživateli není dovoleno hrát počítačové hry a navštěvovat stránky s pornografickým obsahem,
 • uživatel je povinen nahlásit zahájení i ukončení práce na počítači; po ukončení práce musí být počítač ve stavu, v němž byl předán obsluhou,

Při nedodržování výše uvedených pravidel může knihovna omezit uživateli právo používat služeb knihovny. 

Filmový klub v knihovně

04.02.2011 09:04

FILMOVÝ KLUB V KNIHOVNĚ 

"Až se léto zeptá, co jsi dělal v zimě?"

...co jí na to odpovíte?

Nabízíme Vám cyklus promítání dokumetárních filmů nazvaný "PROMÍTEJ I TY!" V rámci tohoto "filmového klubu" Vám v Městské knihovně v Dolním Bousově nabídneme ke shlédnutí 4 dokumentární filmy, které zvítězily v diváckém hlasování během festivalu Jeden svět 2010.

Promítání se uskuteční každých 14 dní počínaje 14. lednem 2011 vždy v pátek od 17 hodin na velkoplošné televizi v Městské knihovně.

Vstup zdarma.

Záznamy: 116 - 120 ze 136
<< 22 | 23 | 24 | 25 | 26 >>