Jak se žije v ráji knih

13.02.2012 14:13

Nabízíme desetiminutový animovaný příběh, ve kterém knihy žijí, tančí, hrají na klavír a když je nikdo nečte, jsou velmi, velmi nemocné.

Krásný příběh, ráj knih, sen všech knihomilů...

The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore from Moonbot Studios on Vimeo.

Vítěz ankety "Kniha roku" na serveru DatabazeKnih.cz

09.02.2012 13:51

2. ročník ankety Kniha roku, kterou pořádá server DatabazeKnih.cz, již má svého vítěze.

Vítězem se stala kniha Hra o trůny od amerického spisovatele George R. R. Martina (*1948); do češtiny knihu přeložila Hana Březáková.

2. místo obsadila kniha Černobílý svět (K. Stockett), a na bronzovém se umístila kniha Střet králů (G. R. R. Martin). Dobrou zprávou pro dolnobousovské čtenáře je, že všechny tři knihy si můžete vypůjčit i v naší knihovně.

Anketa Kniha roku 2011 probíhala způsobem, že registrovaní uživatelé několik týdnů nominovali knihy (každý max. 3), z čehož vyplynul úzký seznam 20ti nejčastěji nominovaných knih, o kterém od 20. ledna do 3. února znovu všichni hlasovali (každý pro 3 knihy).

Zbylých 17 knih z nejužší nominace (v náhodném pořadí):

• Pražský hřbitov
  • Nové povídky
  • Černočerná tma
  • Hypnotizér
  • Poslední oběť
  • Nemesis
  • Drž mě pevně, miluj mě zlehka - Příběhy z tančírny Century
  • Pentagram
  • Ptolemaiovci - Z makedonských hor na trůn faraonů
  • Bouře mečů
  • Obléknu si půlnoc
  • Poslední z faraonovy družiny
  • Vyhlídka na věčnost
  • Síla vzdoru
  • Srdceboly
  • Jeden deň
  • Soma secundarium

Zdroj DatabazeKnih.cz

Pomozte rozšířit fond regionální literatury

02.02.2012 13:03

Vážení příznivci Městské knihovny v Dolním Bousově,

naše knihovna by od nového roku chtěla vytvořit "oddělení" regionální literatury. Pod pojmem "oddělení regionální literatury" si představujeme poličku, na které by byly shromážděny publikace, které pojednávají o našem regionu, jsou na jeho území vydané nebo se ho jiným způsobem týkají (např. pojednávají  o herci, vědci či politikovi, který se zde narodil nebo pobýval). Některé knihy již vlastníme, jsou však regionální tisky, o kterých se ani nedozvíme. Například sborníky či informační materiály místních spolků a další drobné tisky, ve kterých jsou informace, které nejsou nikde jinde uvedeny a přitom pro dokreslení dějin lokality Dolního Bousova a nejbližšího okolí mají velký význam.

Proto Vás prosíme, nabídněte nám publikace z dolnobousovska, rádi bychom pro budoucí generace uchovali informace o regionálním dění v co nejširším rozsahu. Vaše ochota k tomu může významně přispět. Děkujeme Vám za ni.

Dita Říhová
vedoucí Městské knihovny
knihovna@dolni-bousov.cz

TOP 10 knih roku 2011

31.01.2012 10:55

V půlce roku jsem psala o nejžádanějších knihách v naší knihovně za první pololetí roku 2011. Od té doby se pořadí oblíbenosti titulů příliš nezměnilo. Loňský rok byl zkrátka ve znamení severských detektivek pánů Stiega Larsssona a Larse Keplera. Nejžádanějším českým spisovatelem byl M. Viewegh a také loni tragicky zesnulá spisovatelka Simona Monyová.

1. (23 x půjčeno) Dívka, která kopla do vosího hnízda (3. díl) - S. Larsson
  2. (20 x) Muži, kteří nenávidí ženy (1. díl) - S. Larsson
  3. (19 x) Dívka, která si hrála s ohněm (3. díl) - S. Larsson
  4. (14 x) Biomanželka - M. Viewegh
  5. (13 x) Hypnotizér - L. Kepler
  6. (12 x) Manželky na odpis - S. Monyová
  7. (11 x) Stín větru - R. Zafón
  8. (10 x) Šepoty v písky - B. Erskinová
  9. (10 x) Skleněný pokoj - S. Mawer
  10. (9 x) Milenky a hříšníci - L. Lanczová

Nové logo a vzhled stránek

17.01.2012 12:39

S radostí oznamujeme, že městská knihovna a infocentrum má konečně po více než dvou letech své nové existence Logo Městské knihovnylogo. Zároveň s uvedením nového loga bylo provedeno několik drobných změn na stránkách knihovny.

Jistě jste si již všimli nového (převážně červeného) vzhledu stránek. Obsah a rozložení rubrik však zůstal zachován, takže by Vám orientace na nových stránkách neměla dělat problémy. Barva byla přizpůsobena barevnosti nového loga.

Logo online kataloguDalší drobnou změnou je vzhled tlačítka pro vstup do Logo Vaše kontoelektronického katalogu knih. Nově je na tlačítku lupa zaměřená na knihy. A s tím souvisí i nové tlačítko pro přímý vstup do Vašeho čtenářského konta, které se bude nově objevovat, když budete procházet stránky knihovny.

Doufáme, že se Vám naše nové logo líbí a že provedené změny budou pro Vás změnou k lepšímu.

__________________________________________________________________________

Logo Infocentrum Dolní BousovJen pro zajímavost, zároveň s logem knihovny bylo vytvořeno i nové logo pro infocentrum, jehož barevnost odpovídá barevnosti stránek infocentra a jehož podobu Vám také nabízím k posouzení.