Přihlašte se k odběru knižních novinek

11.10.2011 15:20

Chcete se pravidelně dozvídat o knižních novinkách v Městské knihovně v Dolním Bousově? Objednejte si zasílání informačních e-mailů.

Do formuláře na stránce Knižní novinky zadejte svou emailovou adresu a stiskněte tlačítko "Submit" (= Odeslat. Omluvám se, ale nejde mi tam nastavit čeština). Vaši adresu zařadíme do databáze a budete cca 1x měsíčně informováni o knihách, které přibyly do naší knihovny, a které si tedy můžete přijít půjčit.

O cenu Kniha desetiletí se utká šest titulů

21.09.2011 09:23

Na cenu Kniha desetiletí ČR je nominována například sbírka povídek Jana Balabána Možná že odcházíme nebo paměti Ivana Klímy Moje šílené století. O tom, kdo se nakonec stane vítězným autorem nejlepší knihy uplynulé dekády, rozhodne odborná porota 22. září. Mezi finalisty prestižního literárního klání se umístila také próza Antonína Bajaji ZvlčeníRukopis od básnířky Bohumily Grögerové, román Jana Nováka Zatím dobrý a šestici finalistů uzavírá prozaický debut Martina Ryšavého Cesty na Sibiř.

Spolu s nominacemi na knihu desetiletí za titul pro dospělé organizátoři oznámili i jména tří uchazečů o stejnojmenný titul v kategorii Knihy pro děti a mládež. V této sekci je nominován autor Petr Nikl (Záhádky), Lucie Seifertová (Dějiny udatného českého národa) a Pavel Šrut se svými Lichožrouty.

Více na www.magnesia-litera.cz

Bestseller v naší knihovně

18.09.2011 10:09

Stanice HBO letos uvedla na obrazovky velmi úspěšný výpravný seriál s názvem Hra o trůny

Seriál byl natočen na motivy úvodní knihy úspěšné ságy Píseň ledu a ohně z pera George Martina. Jedná se o výpravnou a temnou fantasy ságu plnou intrik a politikaření. V jedné z hlavních rolích této novinky Sean Bean, kterého můžete znát jako Boromira ze ságy Pán Prstenů.

První dvě knihy z této veleúspěšné série máte nyní možnost si vypůjčit i v naší knihovně. Jedná se o knihy s názvem Hra o trůny a Střet králů.

S knihami po prázdninách

11.09.2011 09:15

Před prázdninami jsem Vám přála "hezké, slunečné a čtivé léto".

Podle statistik návštěvnosti knihovny čtivé bylo, hezké asi jak pro koho a slunečné tedy rozhodně ne. A protože podle předpovědi počasí už máme před sebou jen sychravo (dokonce o babím létě nepadla letos ani zmínka), mám pro vás jeden knihomolsky příjemný tip na podzimní dny. Tedy takové ty sychravé dny, kdy se člověku zdá nejlepší zalézt s pěknou knihou do velkého ušáku a k ruce horký nápoj.

Nabízím vám pokoukání, jaká nejrůznější zajímavá a neotřelá zákoutí se dají vyzdobit/postavit/vytvořit knihami:

stovky originálních fotografií si můžete prohlédnout ZDE

Protože mě některé snímky nadchly, budu Vás těmi mými nejoblíbenějšími na stránkách knihovny pravidelně 1 x za 14 dní zásobovat (pokud náhodou nezapomenu :-)).

Ecce Libris

29.08.2011 14:38

Vím, že následující knihovnická akce je trochu "z ruky", ale přesto se o ni s Vámi podělím. Třeba se chystáte Jižních Čech :-).

Knihovnická pouť aneb Po knihovnách regionu

je název jízdy zvláštního vlaku Ecce Libris, který pojede v sobotu 17. září na trase Tábor - Milevsko - Písek - Vodňany - Prachatice - Volary - Nové Údolí a zpět.

Vlak bude sestaven z vyhlídkových a bufetových vozů. V čele pojede historická dieselová lokomotivou přezdívaná "Hektor".

Po cestě čeká zájemce bohatý program zajišťovaný knihovnami obcí, kterými vlak pojede. Cestující se ve vlaku mohou těšit na muzikanty (hudební skupina Poutníci), karikaturisty i české a německé spisovatele.

V Novém Údolí bude uspořádána zábava v areálu muzea Pošumavských železnic. Aktivně se zapojí Národní park Šumava (speciální knihovnické turistické trasy  a mapy, turističtí průvodci), obec Stožec, Volary a Lenora, jihočeské nakladatelství Růže a její skupina Paraván, šumavští řemeslníci a kulináři.

V Prachaticích přistoupí zástupci německých knihovníků, nakladatelů a spisovatelů. Nejen ve vlaku, ale také v Novém Údolí budou probíhat autorská čtení. Za účasti Michala Viewegha, Pavla Šruta, Galiny Miklínové a také jihočeských spisovatelů (David Jan Žák, Hanka Hosnedlová, Matěj Jan Krnínský, Jiří Macoun, Jan Bauer, František Niedl) proběhne křest unikátní publikace „Jihočeští spisovatelé aneb někteří z mnoha …“