Přijďte pobejt

10.05.2011 09:49

Městská knihovna se snaží vyjít vstříc svým návštěvníkům (všimněte si, že nejen zaregistrovaným čtenářům!) a tak si pro všechny nachystala další zpříjemnění pobytu.

V knihovně si tak nyní můžete ke studiu knih nalít čaj či kávu a od dubna také pohodlně usadit. Měkké, barevné a veselé polstrování na židle a křesílka rozmístěná v různých koutech knihovny pro vás ušila jedna z našich čtenářek, paní Zuzka Zemanová, které tímto patří naše poděkování.

A tak vás slovy bodrých moraváků zvu - přijďte pobejt!

Web o kultuře pro děti od 3 do 15 let

09.05.2011 16:08

Webové stránky Město pro děti.cz informují o kulturních aktivitách a zábavě pro děti od 3 do 15 let. Stránky jsou určeny zejména jako inspirace pro rodiče, kteří by rádi zajistili kvalitní zábavu pro své děti.

Podívejte se jaké jsou nové:

• filmové premiéry,
  • novinky na DVD a CD,
  • divadelní představení,
  • výstavy v galeriích a muzeích,
  • knižní a herní aktuality pro děti.

Vše je doplněno o poutavé rozhovory a témata spadající do dětského světa. Tak se podívejte, co kam by se dalo s dětmi vyrazit: www.mestoprodeti.cz

Aktuální číslo Zpravodaje Šrámkovy Sobotky

19.04.2011 16:05

Aktuální číslo Zpravodaje Šrámkovy Sobotky je od pondělka k dispozici v knihovně.

Ceny Magnesia Litera 2010 vyhlášeny

11.04.2011 12:30

Vítězové letošního ročníku cen Magnesia Litera jsou známi. Ve Stavovském divadle byli vyhlášeni 10. dubna v přímém přenosu České televize.

Magnesia Litera – Kniha roku
Jan Balabán: Zeptej se táty (Host)

Litera za prózu
Martin Ryšavý: Vrač (Revolver revue)

Litera za poezii
Josef Hrubý: Otylé ach (Galerie města Plzně)

Litera za nakladatelský čin
Edice AAA (Argo)

Litera za překladovou knihu
Herta Müllerová: Rozhoupaný dech (Přeložila Radka Denemarková, Mladá fronta)

Litera za knihu pro děti a mládež
Alžběta Skálová: Pampe a Šinka (Arbor Vitae)

Litera za literaturu faktu
Vladimír Papoušek a kol.: Dějiny nové moderny (Academia)

Litera pro objev roku
Markéta Baňková: Straka v říši entropie (Petr Prchal)

Cena čtenářů
Hana Andronikova: Nebe nemá dno (Odeon)

2. místo pro webové stránky v soutěži Biblioweb

11.04.2011 09:39

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval již 12. ročník BIBLIOWEBu, soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny. Ve dnech 21.2.2011 až 10.3.2011 zhodnotila odborná porota webové stránky 61 veřejných knihoven, které se přihlásily do letošního ročníku soutěže BIBLIOWEB.

Knihovny byly rozděleny do tří kategorii, podle počtu obyvatel.

V kategorii knihoven v obcích do 3 tisíc obyvatel si vítězství odnesla Městská knihovna Jevíčko, druhá byla Městská knihovna a infocentrum Dolní Bousov a třetí Obecní knihovna Ořechov.

V hlasování široké veřejnosti jsme mezi 61 přihlášenými knihovnami získali 26. místo. Všem, kteří nás podpořili svým hlasem, moc děkujeme!!!
Z ocenění máme velkou radost a motivuje nás k dalšímu vylepšování webu. Věříme, že uživatelé na našich stránkách získají co nejkomplexnější informace o dění v knihovně.

Budeme rádi, pokud nám napíšete, co Vám na našem webu schází, co byste rádi přidali či změnili.