Knihovna má on-line katalog

16.07.2010 12:45

Všechny uživatele internetu upozorňujeme, že Městská knihovna v Dolním Bousově má on-line katalog knih přístupný prostřednictvím internetu.

Katalog knih

V tomto katalogu si může každý návštěvník vyhledat dokument (tzn. knihu, časopis nebo brožuru) z fondu naší knihovny. U každého dokumentu lze zjistit, zda je volný nebo zda ho má někdo právě půjčený. Půjčený dokument je možné rezervovat.

Kliknutím na odkaz níže přejdete do online katalogu Městské knihovny v Dolním Bousově.

www.knihovna.dolni-bousov/katalog

Čtenářské konto

Dále se může každý čtenář, registrovaný v Městské knihovně v Dolním Bousově, přihlásit do svého čtenářského konta. Zde má možnost provést několik nejčastěji používaných operací s knihami:

• podívat se na své uživatelské konto (historie výpůjček a rezervací),
  • vyhledat dokument (tzn. knihu, časopis nebo brožuru),
  • provést rezervaci dokumentu,
  • prodloužit si výpůjčky,
  • mazat své rezervace apod.

Přihlášení do čtenářského účtu je přístupné na tomto odkazu:

knihovna.dolni-bousov.cz/katalog/ctenar

Otestujte se!

07.06.2010 10:39

Jste znalci literatury nebo se jen chcete pobavit?

Pak jsme pro vás na našem webu připravili pár zábavných kvízů, které ověří, kolik si toho pamatujete z dobrodružného světa pohádek a knih.

Četli jste Narnii, Boženu Němcovou nebo třeba ságu o vlkodlacích Stmívání? Pro každého z vás je připraven kvíz.

www.knihovna.dolnibousov.cz/testy

Logo pro knihovnu a infocentrum

26.04.2010 14:16

Máme krásnou novou knihovnu v nových prostorách a tak si myslím, že by si také zasloužila své nové logo. A proto Městská knihovna a infocentrum Dolní Bousov vyhlašuje výtvarnou soutěž pro děti i dospělé s názvem:

„Logo pro knihovnu a infocentrum v Dolním Bousově“.

Zadání:

Soutěž se skládá ze dvou samostatných částí:

1. Logo pro knihovnu
  2. Logo pro infocentrum

Logo by mělo být jednoduchý, výstižný obrázek, který se bude vztahovat ke knihovně nebo k infocentru v Dolním Bousově. Obrázek může, ale nemusí být doplněn textem Městská knihovna/Infocentrum Dolní Bousov.

Zaslané obrázky budou vystaveny v prostorách galerie v přízemí knihovny a zveřejněny na internetových stránkách knihovny www.knihovna.dolnibousov.cz. Vítěz soutěže získá čestný čtenářský průkaz do knihovny na 1 rok zdarma :-).

Obrázky zaneste do 30. června 2010 osobně nebo pošlete poštou na adresu: Městská knihovna a infocentrum Dolní Bousov, Kostelní 141, 294 04 Dolní Bousov nebo zašlete mailem na adresu knihovna@dolni-bousov.cz.

Na Vaše návrhy se těší Dita Říhová

Leporela pro nejmladší

12.02.2010 15:01

Milé MAMINKY,

máte se svými ratolestmi přečtená vaše leporela zepředu i zezadu?

Pokud ANO, tak si přijďte do Městské knihovny půjčit nějaké nové. A své dítko vezměte sebou.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Oprava kostela sv. Kateřiny v Dolním Bousově

11.02.2010 10:39

V říjnu loňského roku bylo Ministerstvem vnitra ČR zaregistrováno občanské sdružení „Kostel sv. Kateřiny v Dolním Bousově“. Cílem tohoto sdružení je zajistit finanční prostředky potřebné na dokončení opravy kostela započaté v r. 2007.

Máte-li zájem se o možnosti pomoci při rekonstrukci dozvědět více, přečtěte si v příloze dopis, kterým sdružení oslovuje všechny místní občany, rodáky a vůbec lidi, kteří mají zájem, aby naše obec byla zase o kousek krásnější.

Váš příspěvek, pokud se pro dar rozhodnete, můžete:

• poukázat na účet  234711075/0300,
  • přispět vhozením hotovosti do kasičky umístěné na odboru místního hospodářství v 1. patře na městském úřadě,
  • případně v hotovosti předat zakladatelům občanského sdružení (Fr. Borovička, Jos. Hurský, Jos. Vynikal) viz příloha.

Na virtuální prohlídku kostela se můžete vydat kliknutím na následují odkaz Foto_kostela_2009.

OS_kostel.doc (28,5 kB)