Novinky

Jaká bude Noc s Andersenem? HLASUJTE!

13.12.2010 12:34

Odpověď tuto otázku záleží zejména na vás - budoucích účastnících blížící se Noci s Andersenem 2011.

V pátek 1. dubna 2011 přivítáme první skupinku poutníků čtenářským královstvím, kterým se podařilo vybojovat si účast na Noci s Andersenem v knihovně. Tito se mohou těšit na celovečerní a noční dobrodružství a soutěže na motivy dobrodružné knihy. Pokud bude hezké počasí, mohli bychom na naší "knihovnické" zahradě zasadit strom "pohádkovník" a posedět u ohýnku.

Na motivy které knihy byste chtěli celý večer prožít? To nechám na vás. Loni jsme strávili celý večer ve škole čar a kouzel v Bradavicích. To už se letos opakovat nebude, máme přeci fantazii a krásných knížek plnou knihovnu. Níže nabízím 5 dobrodružných knih, jak českých, tak zahraničních autorů a také tip, kam bychom se s tou danou knihou mohli podívat. Vše prozkoumejte, případně si knihy sami přečtěte a poté HLASUJTE v anketě, ať se včas dozvím vaše přání.

  1. Robinson Crusoe (D. Defoe) - boj o přežití na ostrově, jen se nenechat sežrat kanibaly
  2. Růže a krokvice (R. Štulcová) - rytířské úkoly a tajemství hradu v době Karla IV.
  3. Brána času (Ulysses Moore) - starý dům na pobřeží, čtyři velké klíče a někdo je chce taky. Nebo chce vás?!?
  4. Tajuplný ostrov (J. Verne) - ztroskotání na ostrově, kde je možná někdo s vámi... 
  5. Bratr vlk, Letopisy z hlubin věků (M. Paver) - ocitnete se v době kamenné, jediný váš společník je vlk a máte šamanské nadání

Hlasování bude ukončeno 1. března 2011. Těším se na vaše názory.

Doplněna fotogalerie

07.12.2010 14:59

Byla aktualizována Fotogalerie - doplněny fotografie z kurzu výroby adventních věnců 27.11. 2010.

Přímý odkaz na fotky ZDE

Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka

07.12.2010 14:20

Národní pedagogická knihovna Komenského pořádá 3. ročník projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, který podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Cílem projektu je rozvoj četby hned od prvních měsíců školní docházky dětí.

Městská knihovna v Dolním Bousově ve spolupráci se školou přihlásila do projektu žáky obou letošních 1. ročníků. Podmínkou účasti je to, že knihovna se školou pracuje nad rámec školních osnov, tj. během měsíců listopad 2010 - duben 2011 připraví pro žáky prvních tříd nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu.

Odměnou za vynaloženou námahu bude dětem Knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla vytvořena výhradně pro účastníky projektu a nelze ji koupit v běžné knihkupecké síti nejméně po dobu tří let. Ve školním roce 2010/2011 to bude knížka spisovatelky Daniely Krolupperové „Zmizelá škola“, kterou bude ilustrovat známá ilustrátorka Eva Sýkorová-Pekárková.

Soutěž Webovou divočinou pro děti

21.10.2010 11:26

Wild Web WoodsHra „Webowou diwočinou“ (Wild Web Woods) je určena pro děti ve věkové kategorii 7 - 10 let, které se v ní mohou zábavnou formou naučit pracovat s počítačem, chovat se na internetu bezpečně, ale také ohleduplně k ostatním. Odkaz na českou verzi hry ZDE.

Městská knihovna v Bousově vyhlašuje SOUTĚŽ!!!

Podívejte se na tento odkaz, kde je umístěna hra a celou hru si projděte. Až budete mít pocit, že to zvládáte, přihlaste se do soutěže (mailem nebo u paní knihovnice), pilně trénujte a sledujte www stránky knihovny. V průběhu měsíce listopadu nebo prosince 2010 vyhlásím datum, kdy se přihlášení sejdou v knihovně a svedou !!!Velkou bitvu s diwočinou!!! Každý ukáže, jak umí projít divočinou a jeho čas se zapíše. Vítězem soutěže se stane ten, kdo nejrychleji projde hru Webowou diwočinou a zároveň dokáže „osvobodit“ všechny zakleté postavičky.

A to ještě není všechno. 

Úřad pro ochranu osobních údajů vyhlásí celostátní soutěž dopoledne 28. ledna 2011 na tiskové konferenci. Na základě vítězných časů z jednotlivých knihoven bude vybrán vůbec nejrychlejší chodec Webovou diwočinou. Ten bude Úřadem pro ochranu osobních údajů pozván spolu s doprovodem dospělé osoby na dva dny na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež do Zlína, kde mu bude předána předsedou Úřadu oficiálně cena a kde může využít akreditaci na festivalu a vychutnat si filmové projekce, které festival nabízí – a také se potkat s jeho hvězdnými hosty.

Tak ať se Vám hra líbí! :o) Čekám na přihlášky.

Předplatné do divadla

10.10.2010 15:17

Městská knihovna a infocentrum oznamuje všem zájemcům o

PŘEDPLATNÉ DO DIVADLA,

že v Městské knihovně v DB je k dispozici katalog s nabídkou předplatného na sezonu 2011 pro tato divadla:

  • Městské divadlo Mladá Boleslav,
  • Divadlo u Hasičů (Praha),
  • Divadlo na Vinohradech (Praha).

Brožury s anotacemi a fotografiemi z jednotlivých nabízených her je možné si v klidu prohlédnout v knihovně nebo po dohodě zapůjčit i domů.

Žádosti o lístky na jednotlivá představení (divadlo U Hasičů, Vinohradské, Městské divadlo MB) nebo o celé předplatné (Městské divadlo MB), lze podávat knihovnici Olze Třískové v otvíracích hodinách městské knihovny, telefonicky, mailem nebo tímto formulářem.

Kontakty:

Městská knihovna
Kostelní ul. 141, Dolní Bousov
Tel. 322 312 002

knihovna@dolni-bousov.cz  

Záznamy: 166 - 170 ze 179
<< 32 | 33 | 34 | 35 | 36 >>