10. Týden knihoven v Bousově

23.09.2019 10:57

V týdnu od 1. do 5. října se v naší knihovně opět uskuteční akce s mottem „Týden knihoven“. Týden knihoven je největší společnou událostí českých knihoven. Tento knihovnický happening každoročně láká na celou řadu akcí, které se od roku 1996 těší stále větší oblibě veřejnosti i samotných knihovníků.

I my jsme pro vás na říjen přichystali jako každoročně mnoho akcí. Zaměřili jsme se na oblíbené téma cestování a příroda, chystáme něco pro děti i něco pro dospělé, a tak doufáme, že si každý z vás najde alespoň jedno téma, které ho osloví. Jak je zvykem, po celý týden budou mít noví čtenáři možnost se zaregistrovat na následující rok zdarma. Šanci opět dáváme i hříšníkům, kterým budou (pokud knihy přijdou vrátit v tomto týdnu) odpuštěny všechny upomínky! Chceme prostě své knihy zpět.

NEMÁME? SEŽENEME

25.08.2019 17:38

Neboli Meziknihovní výpůjční služba (MVS)

Tuto službu využijete, pokud hledáte nějaký dokument, který není ve fondu naší knihovny, ale nachází se v jiné knihovně v České republice. Seženeme to, co potřebujete. Službu poskytujeme zdarma, je však možné, že půjčující knihovna si bude účtovat nějaký poplatek (např. poštovné).

Tato služba je ovšem poskytována pouze registrovaným čtenářům s platným čtenářským průkazem. Registrovat se můžete buď přímo u nás v knihovně, nebo online.

Vypůjčení dokumentu

O výpůjčku můžete požádat osobně v knihovně nebo na emailu: knihovna@dolni-bousov.cz. Bližší informace získáte e-mailem nebo telefonicky: 322 312 002.

Meziknihovní reprografické služby (získání tištěné kopie článku)

O zajištění tištěné kopie můžete požádat osobně v knihovně nebo na emailu: knihovna@dolni-bousov.cz. Bližší informace získáte e-mailem nebo telefonicky: 322 312 002. V případě, že si vyřizující knihovna kopie účtuje, platíte účtovanou částku.

Zapomněli jste si brýle?

14.08.2019 14:14

Nevadí, půjčíme vám náhradní!

Zahraniční knihovny se snaží svým návštěvníkům zpříjemnit pobyt i některými drobnými, ale užitečnými službami, aby se v prostředí knihovny cítili téměř jako doma. Naše knihovna přichází s nabídkou nové služby, kterou zcela jistě uvítají uživatelé dioptrických brýlí na čtení.

Zapoměli jste si doma brýle a potřebujete při výběru nahlédnout do knihy? Zeptejte se u výpůjčního pultu a můžete si vybrat hned z několika brýlí, které se liší pouze počtem dioptrií!

Buďte u nás jako doma. :-)

RANDE s knihou NA SLEPO!

06.02.2019 13:14

Blíží se Valentýn a vy ho nemáte s kým oslavit? Nevadí. V dolnobousovské knihovně vám nabízíme rande na slepo. Samozřejmě s knihou. Přijďte do knihovny a vyberte si jednu z námi nabízených, ale skrytě zabalených knih. Normálně byste si ji nevybrali, ale dejte jí šanci a třeba se do ní zamilujete :-)

Světlušce jste dali peníze

15.10.2018 15:25

Děkujeme za vaši účast v dobrovolné sbírce Světluška pro nevidomé. V této sbírce jsme v naší knihovně i díky vám vybrali letos 1500 Kč.

Děkujeme, že pomáháte