Adventní kalendář pro kolemjdoucí

01.12.2012 21:13

V předvánočním čase jsme pro Vás v městské knihovně opět připravily adventní kalendář pro nedočkavé. Někteří z Vás si možná již všimli, že se v okně knihovny obráceném k náměstí objevil velký obrys stromečku. Na tomto stromečku každý den od prvního prosince přibývá jedna svíčka a číselný údaj nad stromečkem říká, kolik dní ještě zbývá do Štědrého dne. Až půjdete na procházku, udělejte si cestu kolem.

10 knih, které vám změní život. Doporučují slavní!

13.11.2012 09:34

10 knih, které vám změní život. Doporučují slavní!

Jsou knihy, které si přečtete a za dva dny už nevíte, o čem byly. A potom jsou knihy, na které nezapomenete až do smrti, které zná celý svět, natáčejí se podle nich filmy a kdo je ještě nečetl, platí ve společnosti téměř za méněcenného. Představujeme vám desítku z těch nejlepších.

1. Velký Gatsby
  2. Modlitba za Owena Meanyho
  3. Kmotr
  4. Pán much
  5. Deník Anne Frankové
  6. ...

Zbývajících pět knih a také jména osobností, které tuto knihu doporučili najdete v původním článku zde https://zena.centrum.cz/volny-cas

Nové číslo bousovského zpravodaje

05.11.2012 10:32

Dovolujeme si Vás upozornit, že vyšlo nové číslo informačního zpravodaje města Dolní Bousov - Bousovák. Zpravodaj si můžete zakoupit v informačním centru, v městské knihovně a v papírnictví paní Kynčlové.

Pokud si zpravodaj nechcete kupovat, můžet si ho přijít vypůjčit do knihovny.

Nebuďme lhostejní k dění kolem nás, čtěme jednou za dva měsíce Bousovák :-)

Knížky si našly nové majitele

08.10.2012 09:02

Městská knihovna Dolní Bousov, Obecní knihovna Kněžmost a Transcentrum bus, s.r.o. pořádali v rámci Týdne knihoven od úterý 2. do pátku 5. října společnou akci s názvem Knihy jedou za Vámi. Ve vybraných autobusech regionální dopravy na Dolnobousovsku a Kněžmostsku si cestující mohli z košíku na sedadle u prostředních dveří vybrat jakoukoliv knihu a odnést si ji zdarma domů.

V šesti regionálních autobusech bylo na dvě stovky knih širokého spektra – od vaření přes pohádky a dívčí romány až po detektivky. Z některých autobusů si cestující odnesli knihy během středy a čtvrtka, potvrdil řidič Transcentra Martin Daxner, který jezdí hlavně na trase Mladá Boleslav – Kněžmost – Kamenice. Z autobusu Miroslava Horáka si odnášely knihy hlavně děti: „Koš plný knih se vyprázdnil hlavně při školních spojích na Dolnobousovsku", uvedl řidič, který jezdil první říjnový týden na celé řadě linek v okolí Dolního Bousova, Kněžmosta i Mladé Boleslavi.

Vzájemná spolupráce byla dohodnuta za několik málo dní a podle reakcí od našich řidičů měla úspěch. Doufáme, že to nebyl první a zároveň poslední ročník takové akce. Cílem společné spolupráce bylo zvýšit zájem o čtení a propagovat regionální knihovny na Mladoboleslavsku – třeba v Dolním Bousově a Kněžmostě.

Už teď přemýšlíme nad dalšími možnostmi spolupráce.

Akce k Týdnu knihoven

28.09.2012 09:00

V týdnu od 1. do 7. října proběhne 16. ročník celostátní akce Týden knihoven. Naše knihovna se k této akci připojí již potřetí. Pro vás to znamená, že se v tomto týdnu u nás bude dít spousta zajímavých akcí, na které se vás budeme snažit nalákat.

Středa 3. 10. bude určena hlavně dětem a budeme je zvát na tradiční podzimní divadelní pohádku do knihovny. Od 17:15 hodin v dětském oddělení nabídneme 2 loutkové pohádky v podání teprve třináctiletého loutkáře z Kláštera Hradiště n. Jizerou.

Na čtvrtek 4. října se nám podařilo zajistit velmi žádaný pořad populárního botanika RNDr. Václava Větvičky s Two Voices. Pořad, ve kterém je poutavé vyprávění a čtení populárního botanika prokládáno šansonovými písněmi začne v 18 hodin a vstupenky jsou od 15. září v předprodeji v knihovně a v informačním centru.

Týden knihoven vyvrcholí v pátek 5. října tzv. Černou hodinkou s detektivkou. Stejně jako v loňském roce vás zveme k přátelskému posezení s občerstvením u stolků, kde si můžete nechat předčítat při světle svíček a poté potrápit mozkové závity při luštění nedokončených detektivních případů. Začínáme pěkně za tmy, ve 20 hodin.

Bousovská knihovna a Transcentrum bus pořádají od úterý 2. října společnou akci s názvem Knihy jedou za Vámi. Ve vybraných autobusech regionální dopravy na Dolnobousovsku, si můžete z košíku na sedadle u prostředních dveří vybrat jakoukoliv knihu a odnést si ji domů. Cílem akce je zvýšit zájem o čtení obecně, ale také propagovat knihovnu v Dolním Bousově. V autobusech bude v týdnu od 2. do 5. října cestovat téměř 100 knih.

Loučíme se s pozdravem

Lidé čtěte :-)