Podkroví knihovny

01.07.2013 09:25

Pod střechou městské knihovny (dříve fara) vznikala od února nová podkrovní prostora. Místnost je zateplená, vytápěná, má vlastní WC a kuchyňku. Stavba byla dokončena počátkem června 2013. Vznikla zde příjemná podkrovní místnost, kterou knihovna plánuje využívat k různým účelům:

• besedám se spisovateli a zajímavými osobnostmi nejen z našeho regionu
  • přednáškám a besedám s promítáním
  • společenským akcím slavnostního rázu
  • besedám pro školy
  • výstavám místních umělců

Předpokládáme, že by se v podkroví mohly pravidelně setkávat i některé spolky, které v Dolním Bousově působí. Nebo teprve působit začnou, protože zatím neměli pro svou případnou činnost odpovídající prostory. Místnost je ideální pro šachistický kroužek, kroužek deskových her, výtvarnou dílnu, loutkové i jiné ochotnické divadlo, klub filatelistů, schůze včelařů a podobně.

Podkrovní místnost není bohužel bezbariérově přístupná, ale vede k ní široké, pohodlné schodiště se zábradlím a mezipodestami pro případný odpočinek. I přesto doufáme, že se zde budete cítit jako v obývacím pokoji knihovny a budete to zde vyhledávat jako místo, kde se lze setkat s milými lidmi, kam jste všichni srdečně zváni a vítáni.

Možnost pronájmu přednáškové místnosti.