"Naše" kniha týdne

24. týden 2022

Leïla Slimani prostřednictvím komiksu Sex a lži podává neúprosný obraz skutečnosti země, kde je islám státním náboženstvím. Připomíná nám, že je stále třeba bojovat za základní ženská práva. 

23. týden 2022

Dodatečně zveřejňujeme knihu týdne za minulý týden, pohltil nás knižní veletrh Svět knihy, a tak i vybraná kniha bude připomínkou svátku všech čtenářů. Čestným hostem byla Itálie, a tak i my jsme sáhli po italském autorovi světoznámého jména, vybrali jsme pro vás Pražský hřbitov od Umberta Eca.

22. týden 2022

Svět knihy se blíží, letos je čestným hostem Itálie....potkat tak na knižním veletrhu tajemnou autorku knihy týdne Elenu Ferrante. Přání se nám nesplní, ale setkat se s ní můžeme prostřednictvím knihy Tíživá láska.

21. týden 2022

Vydejte se s námi do zapomenutého kraje mezi Polskem a Běloruskem, do Podlasí, do kraje opředeného legendami a mlhami. Setkejte se s ženami, které umějí léčit. Nebo jsou Šeptuchy jen šarlatánky? 

20. týden 2022

Nebýt filmových festivalů, nevznikla by možná  kniha  tohoto týdne. V Cannes právě probíhá další ročník filmového festivalu, to je ten správný čas vzít do ruky již druhé pokračování blogových příspěvků, které vám s pořádnou dávkou humoru ukáží, jaké je to být ženou filmového kritika.

19. týden 2022

Psychologický román švédského spisovatele Alexe Schulmana popisuje pomalý a nenápadný rozklad jedné rodiny. K přečtení románu Z popela Vás netradičně zkusíme nalákat básní: Chalupa, chata....popel Otevřeme dveře auta, vstoupíme rovnou do léta. Louka kolem v plném květu, s obavami otvíráme...

17. týden 2022

Nejočekávanější kniha letošního roku už spatřila světlo světa. Nová kniha Kateřiny Tučkové Bílá voda vás zaručeně chytne za srdce. Spisovatelka literárně zpracovala brutální tažení komunistické moci po roce 1948 proti ženským církevním řádům.

16. týden 2022

Kniha Gott : československý příběh přináší nezávislý pohled na období české populární hudby a zábavní průmysl druhé poloviny 20. století, získala ocenění Magnesia Litera kniha roku a ovládla i publicistickou kategorii. Gratulujeme k ocenění a doporučujeme k přečtení.

<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>