"Naše" kniha týdne

13. týden 2021

Letošní Velikonoce budou zase jiné, bez tradiční koledy. Co si místo toho připomenout všechny tradice přečtením knihy pro tento týden.  

12. týden 2021

Kdo dnes netrpí nějakou úzkostí....podělit se o ně je v této době nelehké, ale my pro vás máme jeden tip, samozřejmě knižní - Úzkosti a jejich lidé od Fredrika Backmama. Věřte, že během čtení na svoje strasti zapomenete... Naše postřehy ke knize najdete i v rubrice Čteme a...

11. týden 2021

Žižkův nový životopis z pera Petra Čorneje vyšel u příležitosti 600. výročí výbuchu husitské revoluce. Čtenář dostává do rukou druhou nejrozsáhlejší práci o Žižkovi, navazující na téměř devadesát let staré monumentální dílo Josefa Pekaře. Kniha získala v roce 2020 dvě ocenění v Magnesie Liteře -...

10. týden 2021

Gruzínská rodinná sága Osmý život (pro Brilku), jíž se jako leitmotiv vine rodinné tajemství přípravy čokolády, je rozkročena mezi Asií a Evropou, přes celé 20. století a přes sedm ženských generací jedné rodiny.

9. týden 2021

Prolhaný život dospělých je knihou pro tento týden. Příběh bolestného dospívání a hledání vlastní identity z pera Eleny Ferrante Vás určitě nezklame.

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>