Přemyslovská epopej III

Vlastimil Vondruška:

Třetí část čtyřdílné románové fresky o životě posledních přemyslovských králů začíná v době, kdy král Václav I. realizuje svůj politický sen - prostřednictvím sňatku svého prvorozeného syna Vladislava ovládnout rakouské země.

Panoptikum české

Irena Obermanová:

Panoptikum české je volným pokračováním Tajné knihy, na rozdíl od ní však nevypráví o lásce. Jde o jakési zápisy o skandálu, který se kolem Tajné knihy strhl. Autorka, médii nazývána „skandalistkou Obermannovou“ zde popisuje, jak se věci kolem ní děly doopravdy, co v době mediální smrště zažívala, a jak to vnímala. Panoptikum české je příběhem spisovatelky, která kvůli skandálu kolem své knihy přestala mít schopnost používat slova a začala mluvit pozpátku. Začne navštěvovat psychoterapeutku, která usoudí, že není potřeba léčit ji, ale její psaní.

Tajemství porodní báby

Sabine Ebertová:

Hradní pán Wulfhart chce dát mladé porodní bábě Martě useknout ruce a nohy, protože se jeho syn narodil mrtvý. Na poslední chvíli se dívce podaří uprchnout z rodné vesnice. Aby na útěku přežila, přidá se k výpravě kolonistů směřující na východ země, do dnešního Saska. Osadníci si tam chtějí zúrodnit půdu a vybudovat nový, svobodný život. Vede je statečný a čestný rytíř Christian, kterého Marta okamžitě okouzlí. Ale její krása a léčitelské schopnosti vzbudí pozornost také proradného rytíře Randolfa, Christianova úhlavního nepřítele.

Dům s minulostí

Sandra Brown:

Laura Nolanová je nejhezčí a nejbohatší dívka z města Gregory. Vlastně byla. Po smrti svého otce zjišťuje, že jí odkázal především dluhy, a jí nezbývá nic jiného než prodat dům, ve kterém její rodina žila po mnoho generací. Dům, kde každá věc má svůj příběh, svou historii. Dům, který miluje. A aby toho nebylo málo málo, jediným kupcem, který má opravdový zájem, je muž nevalné pověsti James Paden. Kdysi byl z města vyhoštěn a nyní se vrací. A s ním přicházejí problémy...