Bratři Himmlerové

Katrin Himmlerová:

Vzpomínky praneteře Heinricha Himmlera a historičky Katrin Himmlerové jsou pozoruhodné nejen materiálem týkajícím se tří bratrů Himmlerových a jejich rodin, ale mají i další rozměr jako rodinná kronika zasazená do značně širokého historického kontextu a mnoha společenských souvislostí. Pozadí „historie jedné německé rodiny“ umožní čtenáři pochopit i okolnosti a mechanismy vedoucí k tomu, že z podhoubí solidního německého měšťáctví v konkrétní historické situaci mohly vzejít tak zrůdné osobnosti, jako byl právě Heinrich Himmler.

Šaty z igelitu

Vratislav Maňák:

Povídky mladého autora Vratislava Maňáka přinášejí do současné literatury neobvyklý hlas. Jeho texty většinou začínají zcela všedními situacemi: Jiří je vyhozen z práce a cestou domů bloudí městem, malý Tom vypráví o svém narozeninovém dni, Jindřich probírá pozůstalost po své ženě. A pak se něco stane - čtenář si všimne, že popisovaný děj není úplně obyčejným popisem či vyprávěním. Odhaluje v textu náznaky a drobnosti, které dávají tušit, že to, co čteme, není nejzazší skutečnost - to podstatné se odehrává někde „za“.

Kniha získala Cenu Jiřího Ortena 2012.

Nebezpečná zóna

Joy Fieldingová:

Bratři Will a Jeff a jejich kamarád Tom si vyšli do svého oblíbeného baru Nebezpečná zóna, aby se pobavili u skleničky tak jako obvykle. Když si ale všimnou záhadně vyhlížející mladé ženy, jak v rohu osamoceně popíjí martini, troufale se vsadí o to, komu se ji nejdříve podaří svést. Jenže není všechno tak, jak se zdá. I tajemná Suzy má svá tajemství, která ukrývá za zdmi přepychového domu na předměstí. Tři muže spojuje nejen přátelství, ale i rivalita, strach a chtíč… a nyní také jedna žena. Kam až se pro ni odváží zajít?

<< 34 | 35 | 36 | 37 | 38