Příběhy Staré dámy

Tomáš Macek:

Sto ročníků Tour de France

Co v knize najdete: 45 slavných příběhů z historie Tour, které mapují kompletní historii Tour od prvního ročníku do současnosti, doprovázených dobovými fotografiemi. Československá a česká stopa na Tour - osobní vyprávění sedmi československých a českých cyklistů, kteří v minulosti Tour absolvovali - doprovázené fotografiemi z jejich archivu. Bohaté statistické přehledy: vítězové Tour, majitelé trikotů, rekordy, zajímavosti.

Žena prchá před zprávou

David Grossman:

Ora vypráví o lásce ke dvěma mužům, o zlosti a něžnosti, zoufalství a vášni, o synovi Oferovi, který se přihlásí jako dobrovolník do armády přímo do válečného konfliktu v Západním Jordánsku. Ora doufá, že se jí podaří začarovat hrozící nebezpečí tím, že o synově záměru řekne svému kamarádovi Avramovi, někdejšímu účastníkovi Jom-Kippurské války. A také tím, že se stane nedosažitelnou pro špatné zprávy, nedosažitelnou pro děsivé zvěsti. Ale zlé zprávy si adresáta vždycky najdou…

Jíst, meditovat, milovat

Elizabeth Gilbertová:

Neuvěřitelná kniha oceněné autorky. Pouť mladé dámy za pozemskými i duchovními rozkošemi napříč Itálií, Indií a Indonésií… Elizabeth Gilbertová má vše, co se od moderní ambiciózní Američanky očekává: manžela, dům a úspěšnou kariéru. Jenže místo aby se cítila šťastná a naplněná, ji pohlcuje panika, zoufalství a zmatek. Odhodlá se tedy k radikálnímu kroku a úplně sama se vydá na roční pouť kolem světa.

Manžel, který štěká, taky kouše

Alena Jakoubková:

Když šestnáctiletá Sonja otěhotní, převrátí jí to život naruby. Rodiče se za její poklesek stydí, takže ji jednak odklidí k tetě do jiného města a jednak ji přinutí, aby dala dítě k adopci. Sonja jim to nikdy neodpustí.