Ničitel

Clive Cussler a Justin Scott:

V hlavní roli Isaac Bell, lovec zločinců v divokém akčním thrilleru. Rok 1907 je rokem finanční paniky a dělnických protestů. V té době také pokračuje obrovský rozmach železnic směrem na západ. Jedním z nejvýznamnějších železničních magnátů je O. Hennessy, jehož Jižní pacifická dráha se mimo jiné snaží o vybudování kratšího spojení přes Kaskádové pohoří. Pokud se to nepodaří do zimy, stáhnou bankéři finance a Hennessy zkrachuje.

V té době začíná řádění sabotéra přezdívaného Ničitel, jenž škodí Jižní pacifické po celých Spojených státech a zanechává za sebou mrtvoly a vykolejené vlaky. Zoufalý železniční magnát si najme Van Dornovu detektivní agenturu, aby tomu řádění učinila přítrž, a Van Dorn pověří vyšetřováním Isaaka Bella, mladého, pohledného detektiva, jenž se umí zkušeně pohybovat jak v salonech privilegované hrstky, tak v džungli tuláckých osad u nádraží velkých měst.

Hot Boys

M. T. Majar:

Hot Boys si říká skupina striptérů, kteří pravidelně přivádějí do varu návštěvnice nočního klubu Red Wolf. Jedním z nich je Chris, přitažlivý muž krátce po třicítce, který začíná být dosavadním životem unavený a uvažuje o konci striptérské kariéry. Na jednom představení poznává fotografku Taru, která drze odolává jeho šarmu a vypracované postavě. Provokuje ho a dráždí a Chrise to k ní přes počáteční antipatii silně táhne. Snaží se ji získat, ale Tara se jakémukoliv sblížení brání. Ona jediná totiž ví, že v jejím životě je temný stín, kterému se snaží uniknout. Někdo natolik nebezpečný, že se obává o svůj život, i všech, kteří jsou jí blízcí...

Země prokletých

Liliana Lazar:

Děj se otevírá legendou o Lví jámě, v jejíž hlubině zůstaly od 18. století kosti tureckých dobyvatelů. Ty se podle legendy vynořují na povrch, což ale nebrání mladým zamilovaným párům, aby toto místo vyhledávaly ke zvýšení sexuálního zážitku. Vesnice Slobozia, obehnaná temnými a hlubokými lesy, je ovšem sama ponořena do úzkostných pověstí, v lesech se totiž mají potulovat přízraky moroi.
Prokleté místo, zmítané předsudky a dávnými démony, se ale stává prostorem nových dramat a násilností, které ovšem nesouvisí pouze s dávnými pověstmi a pohádkami. Na stránkách tohoto magického románu potkává čtenář otcovraha, jenž se promění ve světce; režimem pronásledovaného kněze, utíkajícího před perzekucí do hlubin lesa a své víry.

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Jonas Jonasson:

Allan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány; jednoduše zmizí - a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti - v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět.

Jonasson ve svém románu vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století.