Četnické humoresky v knihovně

V sobotu 9. října 2010 od 18 hodin proběhla v naší knihovně beseda s autorem předlohy populárního televizního seriálu Četnické humoresky, vrchním policejním radou panem Michalem Dlouhým.

Československé četnictvo ho zaujalo natolik, že se rozhodl rehabilitovat neprávem zapomenutý četnický sbor v očích široké veřejnosti. Na základě jeho předlohy natočil režisér Antonín Moskalyk divácky úspěšný televizní seriál Četnické humoresky. Jako odborný poradce spolupracoval při natáčení kriminálních filmů - seriály Hříchy pro pátera KnoxeHříchy pro diváky detektivekPříběh kriminálního radyMuž, který vycházel z hrobu, Hrobník, aj. V některých z nich si dokonce zahrál epizodní role zločinců i kriminalistů.

Vydal devět knih věnovaných československému četnictvu, např. Případy z pátrací služby, Četnické čtyřlístky, Četnické trampoty, Humoresky vážně, Četnický pes Alto. V současné době vychází desátá kniha s názvem Ve jménu zákona.

Součástí besedy byla ukázka dobových rekvizit, policejní uniformy a autogramiáda autorových knih. Zájemci si mohli autorovy knihy na místě zakoupit.

Fotogalerie: Četnické humoresky v knihovně