Už jsem čtenář - knížka pro prvňáčka

07.12.2010 14:20

Národní pedagogická knihovna Komenského pořádá 3. ročník projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, který podporuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Cílem projektu je rozvoj četby hned od prvních měsíců školní docházky dětí.

Městská knihovna v Dolním Bousově ve spolupráci se školou přihlásila do projektu žáky obou letošních 1. ročníků. Podmínkou účasti je to, že knihovna se školou pracuje nad rámec školních osnov, tj. během měsíců listopad 2010 - duben 2011 připraví pro žáky prvních tříd nejméně jednu návštěvu knihovny a uspořádá další akce vedoucí k rozvoji zájmu o četbu.

Odměnou za vynaloženou námahu bude dětem Knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, která byla vytvořena výhradně pro účastníky projektu a nelze ji koupit v běžné knihkupecké síti nejméně po dobu tří let. Ve školním roce 2010/2011 to bude knížka spisovatelky Daniely Krolupperové „Zmizelá škola“, kterou bude ilustrovat známá ilustrátorka Eva Sýkorová-Pekárková.