Jaká bude Noc s Andersenem? HLASUJTE!

13.12.2010 12:34

Odpověď tuto otázku záleží zejména na vás - budoucích účastnících blížící se Noci s Andersenem 2011.

V pátek 1. dubna 2011 přivítáme první skupinku poutníků čtenářským královstvím, kterým se podařilo vybojovat si účast na Noci s Andersenem v knihovně. Tito se mohou těšit na celovečerní a noční dobrodružství a soutěže na motivy dobrodružné knihy. Pokud bude hezké počasí, mohli bychom na naší "knihovnické" zahradě zasadit strom "pohádkovník" a posedět u ohýnku.

Na motivy které knihy byste chtěli celý večer prožít? To nechám na vás. Loni jsme strávili celý večer ve škole čar a kouzel v Bradavicích. To už se letos opakovat nebude, máme přeci fantazii a krásných knížek plnou knihovnu. Níže nabízím 5 dobrodružných knih, jak českých, tak zahraničních autorů a také tip, kam bychom se s tou danou knihou mohli podívat. Vše prozkoumejte, případně si knihy sami přečtěte a poté HLASUJTE v anketě, ať se včas dozvím vaše přání.

1. Robinson Crusoe (D. Defoe) - boj o přežití na ostrově, jen se nenechat sežrat kanibaly
  2. Růže a krokvice (R. Štulcová) - rytířské úkoly a tajemství hradu v době Karla IV.
  3. Brána času (Ulysses Moore) - starý dům na pobřeží, čtyři velké klíče a někdo je chce taky. Nebo chce vás?!?
  4. Tajuplný ostrov (J. Verne) - ztroskotání na ostrově, kde je možná někdo s vámi...
  5. Bratr vlk, Letopisy z hlubin věků (M. Paver) - ocitnete se v době kamenné, jediný váš společník je vlk a máte šamanské nadání

Hlasování bude ukončeno 1. března 2011. Těším se na vaše názory.